Prečo kombinovať staré a nové? Zrejmá odpoveď je, že každý zdedil niečo staré od člena rodiny, priateľa alebo bývalého spolubývajúceho, aj keď je to len malá dekorácia. Ďalším dôvodom je to, že si mnohí z nás nemôžu dovoliť kúpiť všetko nové a dávajú prednosť radšej recyklácii, nákupu po antikvariátoch a bazároch, kde môžu získať originálny nábytok aj dekorácie. Ak teda chcete vytvoriť bývanie, ktoré kombinuje staré s novým vo vintage štýle, pokračujte v čítaní.

Nábytok z bazárov má svoje čaro. Zdroj: Pinterest

Spomienky

Miestnosť, ktorá šikovne kombinuje staré a nové, je súdržná a pokojná. Aby ste mali istotu, že vaše izby sú štýlové, nie chaotické, musí byť každý použitý kus sám o sebe kvalitný alebo krásny. Kombinujte a zoskupujte kúsky s individuálnym kúzlom. Spojenie moderných trendov so zdedenými kúskami a predmetmi, ktoré majú sentimentálny význam je to, čo robí naše domovy jedinečnými. V miestnosti máte niečo zvláštne, dekoráciu, ktorá je pre nás srdcovou a spomienkovou záležitosťou. Laminátové alebo vinylové podlahy nie sú zlé, ale ak chcete skutočne rustikálny a vintage štýl, vyberajte pracovné dosky a podlahy z masívneho dreva s textúrou. Na prvý pohľad budú staršie a robustnejšie a krásne napodobnia minulú éru. Ak podlahu ešte len vyberáte, rozhodne voľte podlahu so širokými doskami, tie dodajú domovu starožitnější vzhľad než dosky úzke.

Ako práve donesené zo stodoly. Kovová lampa Factory Antique Black

Ako na vintage štýl v interiéri

Kufre: Kufre nebaľte, ale použite ako skvelú dekoráciu. Poskladajte ich na seba a urobte si zo starých kufrov konferenčný alebo nočný stolík. Vytvorí sa tak neobvyklá dekorácia a ešte môžete kufre použiť na ukladanie sezónnych vecí. Na stolík z kufrov dajte knihy, sviečky a lampu a máte funkčný kúsok vo vintage štýle aj s dekoráciou.

Sklenené poklopy: Neuveriteľný spôsob, ako upozorniť na jedinečný predmet v miestnosti, je umiestniť ho pod sklenený poklop. Tie priťahujú zvláštnu pozornosť a dávajú hodnotu veciam, ktoré sú pod poklopom umiestnené. Pridaním svetelného drôtiku zvýšite dojem luxusu a elegancie, navyše budete mať aj náladové osvetlenie. Sklenené poklopy sú výbornou voľbou aj pri dekorovaní na Vianoce a Veľkú noc. Kombinujte ich spolu a kúpte si rôzne veľké. Niektoré dokonca kúpite už aj s náladovým osvetlením. Je to krásna vintage dekorácia.

Staré okenné rámy: Staré okná z bazárov majú vlastný vintage charakter a možno ich použiť rôznymi spôsobmi. Môžete ich zavesiť na stenu, oprieť o stenu, vytvoriť z nich nástenku na fotky, omotať led drôtikom a mať svetelnú dekoráciu. Okenné rámy sa skvele natierajú a následne si ich môžete pomocou šmirgľa opatinovať.

Staré dosky: Staré dosky: vo vintage štýle má svoje čestné miesto patina. Ak sa vám nechce opracovávať nábytok, stavte na menšie kúsky. Zožeňte si staré dosky, ktoré môžete ľahko pretrieť bielou farbou, namoriť do antik vzhľadu a použiť ju ako policu, podnos, alebo ako podklad na prišpendlenie pár fotiek.

Palubovky: Obloženie z paluboviek vylepšuje akúkoľvek bežnú stenu v shabby aj vintage štýle a pre kutilov s dobrými základnými zručnosťami nie je inštalácia príliš obtiažna. Toto je veľký detail, vďaka ktorému bude ostatné dekorovanie hračkou. Obloženie voľte v bielej farbe, veľmi sa hodí aj do škandinávsky pojatých interiérov.

Staré kufre po prarodičoch nevyhadzovať!

Čas na rozmyslenie

Ak chcete mať interiér v štýle vintage, neriešte nákupy za jeden deň v obchodnom dome, ale kúsky si starostlivo vyberajte v priebehu času. Remeselné veľtrhy, bazáre, antikvariáty sú to pravé pre vás. Tam nájdete tie kúsky, ktoré váš domov naplnia šarmom starých čias. Rustikálne a starožitné kusy dodajú domu kúzlo a vytvoria prostredie, ktoré vyzerá elegantne a veľmi útulne. Viac času na nákup znamená aj lepší výber rôznorodých doplnkov a pekných kúskov. Potom si svoj domov vytvoríte naozaj originálne, len podľa vás a nebude vyzerať ako strana 35 z katalógu.

Na rastliny nezabúdajte. Interiér pekne zútulnia.

Ak chcete viac inšpirácie, máme pre vás ešte jeden článok, ako zakomponovať vintage štýl do bývania. Nájdete ho tu.

Krásne chvíľky pri zariaďovaní v štýle vintage

praje Martina a Bella Rose.

Zariaďte si domov vo vintage štýle

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!