Už cítite tú vôňu koláčikov, vaječného likéru a medovníčkov? Už počujete šušťanie baliaceho papiera, tóny obľúbenej koledy a hlášky z legendárnych Pelíškov či Lásky nebeskej? Niet sa čo diviť, Vianoce sú za rohom! Nie nadarmo sa hovorí, že práve tieto dni sú najkúzelnejšími z celého roka. Je nám jasné, že každý má svoje obľúbené zvyky a tradície, bez ktorých si nevie Vianoce predstaviť. My v Bella Rose však Vianoce milujeme tak veľmi, že je všetko okolo nich našou hlavnou témou už od jesene – od výberu toho najkrajšieho baliaceho papiera či menoviek cez skúšanie najlepšieho receptu na vianočku či varené víno až po ochutnávanie napečených koláčikov. A keďže je šírenie čarovnej atmosféry naším poslaním, radi sa s vami podelíme o naše tipy na tie najrozprávkovejšie Vianoce.

Pohodlie na prvom mieste

Štedrý večer si zaslúži niečo slávnostného. Preto pred večerou vyťahujeme šaty, sukne a blúzky, flitrované kúsky a elegantné šperky, dávame si záležať na úprave vlasov a líčení. Stôl prestierame slávnostným porcelánom aj sviatočnými príbormi a celý večer sa nesie v duchu noblesy.

Počas Štedrého dňa však nie je nad pohodlie, uvoľnenú atmosféru a nefalšované leňošenie s rodinou. Pekne sa uvelebiť na sedačke, uvariť si kakao do obľúbeného hrnčeka, obliecť vtipný vianočný sveter a teplé ponožky, naložiť tanier sladkosťami a užívať si s rodinou rozprávky. K tomu perfektne poslúži príjemná deka alebo mäkučký pléd, do ktorého sa môžete krásne zababušiť alebo ho ledabolo prehodiť cez sedačku. A ako ide o mäkké vankúše, platí, že čím viac tým lepšie!

Vianočná deka od Green Gate
Vianočná deka od Green Gate

Škorica, ihličie a vaječný likér

Každý máme svoje obľúbené vône, ktoré nám okamžite pripomenú Vianoce. Či už sú to vanilkové rožky, škorica, klinčeky alebo napríklad mandarínky. Nie je však nad to, keď domov prevonia vonná sviečka. Radi by ste Christmas Eve od Yankee Candle, Skandinavisk s neskutočne vernou vôňou ihličia, či luxusné Meadows českej výroby? (Zakladateľka tejto nádhernej značky sviečok Vlaďka Fremuthová odporúča Black Madonnu s mystickou vôňou kadidla, škoricovej kôry, pínií a jantáru).

Sviečky z Bella Rose
Voňavé sviečky k Vianociam patria

Vianoce v hrnčeku

Vianoce sú neodmysliteľne späté s dobrým jedlom i pitím. Štedrý deň začíname vianočkou s kakaom, končíme tanierikom koláčikov a likérom po poctivej štedrovečernej večeri. Počas dňa však skvele poslúži voňavý lahodný čaj – náš tip je nemecká značka Tafelgut, ktorá vyrába poctivé čaje (tie veľké kúsky sušeného ovocia vás dostanú!) V najrôznejších lákavých príchutiach. A nádherné kovové dózičky sú ako čerešnička na torte!

Lahodný čaj Tafelgut
Lahodný čaj Tafelgut

Nerozbitné poháre, Kevin a Tri oriešky

Veľa z nás v Bella Rose sledovanie televízie počas roka príliš nedá a niektorí z nás sa ovládača dokonca skoro nedotknú ako je rok dlhý. Cez Vianoce je to však inak, to sa na obrazovke striedajú rozprávky s vianočnými filmami až do večera. A čo pozeráme najradšej?

U väčšiny z Bella Rose tímu vedie Láska Nebeská s okúzľujúcim Hughom Grantom, krásnu Keirou Knightley a tak trochu úchylným Billym Macom, bez ktorého Christmas is all around by Vianoce nemohli byť kompletné.

Markeťák Viktor nedá dopustiť tiež na rozprávku Anjel Pána, S čerty nejsou žerty či akékoľvek ďalšie s Petrom Nárožným. Vedúca skladu Míša miluje Tri oriešky pre Popolušku aj Pelíšky, ktoré nikdy neomrzia. S výberom súhlasí aj copywriterka, taktiež Míša, ktorá si nedokáže predstaviť Vianoce bez filmu Sám doma. Kevina v tejto nestarnúcej klasike tradične sleduje aj naša mailingová špecialistka Anetka pri balení darčekov. Aj u zvyšku tímu jasne vedú rovnaké filmy – bez Kevina, nerozbitných pohárov, Libušky Šafránkovej a anglickej klasiky skrátka Vianoce byť nemôžu!

Prajeme tie najkrajšie sviatky plné čarovnej atmosféry.

 

Markéta a Bella Rose.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!