Hovoríte si, že Halloween nie je nič pre vás? Že deti v strašidelných kostýmoch rovnako k susedom pre sladkú výslužku posielať nebudete? Že nebudete zdobiť celý byt oranžovými dekoráciami a duchmi? A že vám tieto americké tradície nič nehovoria? My v Bella Rose sa tiež dávame prednosť českým Dušičkám a všeobecne českým zvykom, ale zároveň zastávame názor, že každá príležitosť na oslavu sa hodí. A práve Halloween je perfektný dôvod prečo pozvať priateľov na príjemný tematický večer, vziať si ten tmavofialový rúž, na ktorý inokedy nemáme odvahu, obliecť výrazný outfit a vychutnať si čas s priateľmi. Preto sme dali dohromady pár tipov na usporiadanie halloweenského večeru u vás doma.

Priatelia a pohodová atmosféra

Najdôležitejšie je, aby panovala pohodová atmosféra a každý sa cítil dobre. A pretože dobre vieme, že spoločnosť budete mať určite skvelú, stačí urobiť rýchlu výzdobu a pár kúskov občerstvenia.

Perfektné na navodenie príjemnej atmosféry sú svetelné dekorácie – stačí zavesiť svetelnú reťaz na okno, namotať ju na sedačku alebo pokojne ledabolo naaranžovať priamo na stôl spolu s miskami s občerstvením, a úspech bude zaručený.

Inšpirácia na svetelné dekorácie
Inšpirácia z Pinterestu

Svetielka môžete však využiť aj netradičným spôsobom, napríklad umiestniť svetelný drôtik do priehľadnej vázy a efektná dekorácia je na svete. Skvelú službu urobí tiež papierový (náš tip sú krásne zlaté papierové tanieriky) riad či vtipné slamky a napichovátka. Tie si počas chvíľky ľahko vyrobíte sami – stačí z papiera vystrihnúť strašidlá alebo netopiere a s pomocou lepidla či tavnej pištole ich pripevniť na slamky a špajdle.

Inšpirácia z Pinterestu
Inšpirácia z Pinterestu

So skvelou inšpiráciou prišla aj značka Design Letters, ktorej hrnčeky s písmenkami sú skvelé pre tvorbu najrôznejších nápisov. Fantázii sa medze nekladú!

Hrnčeky Design Letters v halloweenskom stylingu
Hrnčeky Design Letters sa skvele hodia pre tvorbu tématických nápisov
Desiatové boxy Design Letters
Design Letters v halloweenskom podaní

Halloween v pohárikoch

Pohodovú atmosféru ešte viac znásobí niečo ostrejšie na pitie. A čo by to bolo za Halloween bez Bloody Mary alebo vtipných strašidelných drinkov? Vyskúšajte naše tipy, ako z „obyčajného“ kokteilu vykúzliť perfektný halloweensky drink. Hodí sa ako pre alkoholické koktaily, tak na domácu limonádu.

    • Do formičiek na ľad nalejte sýto červený brusnicový džús alebo šťavu, dajte do mrazničky a za chvíľu máte „krvavé“ ľadové kocky.
    • Máte radi gumové cukríky? Verte, že skvele chutia aj na dne obľúbeného drinku! Hoďte do pohárov pár gumových dážďoviek a strašidelný „červí“ drink je razom na svete.
    • Ak budete robiť veľký drink do vedierka pre viac ľudí, pripravte si vtipnú utopencovu ruku. Klasickú gumovú rukavicu naplňte vodou, nechajte zmraziť a miesto kociek ľadu kýblik ozdobte týmto halloweenskymi prvkom.
    • Gumové upírie zuby sú nevyhnutný doplnok halloweenského kostýmu. Skvele ale poslúžia aj ako dekorácia halloweenskych drinkov – vložte ich priamo do pohára, alebo pripevnite na jej okraj.
Inšpirácia z Pinterestu na halloweenské drinky
Inšpirácia z Pinterestu

Niečo pod zub

Prekvapte priateľov vtipnými muffinmi alebo jednohubkami, ktoré zvládne prakticky každý. Náš tip sú kakaové sušienky, z ktorých ľahko vytvoríte pavúky alebo tematické náhrobky. A duchovia? Na tých sa môže rýchlo premeniť obyčajný krém na cupcaky alebo marshmallow poliate bielou čokoládou.

Inšpirácia z Pinterestu
Inšpirácia z Pinterestu

DIY zábava

V skvelej spoločnosti zábava neviazne nikdy. Napriek tomu sa ale na zábavný halloweensky večierok bude hodiť menší program v podobe zábavného tvorenia.

Keď sa povie Halloween, snáď každému sa vybaví tekvica s vyrezanou škľabiacou sa tvárou. Oranžovej je ale v tomto období všade až príliš, tak prečo nebyť radšej originálny? Namiesto klasických tekvíc zvoľte biele druhy (napríklad Valenciano Lumina, malé Baby Boo alebo Maďarská modrá tekvica), ktoré budú krásnym a vkusným doplnkom aj do minimalistických interiérov a bývania v nordic štýle. Stačí vyrezať kolieska, napríklad ako na obrázku.

A ak bielu tekvicu nezoženiete? Riešením je biely alebo zlatý sprej, prípadne zlatá fixa. Inšpirácií je na Pintereste nespočetne! Tak do ktorej sa pustíte?

 

Inšpirácia na netradičnú tekvicovú výzdobu z Pinterestu
Inšpirácia z Pinterestu

Krásnú jeseň a nezabudnuteľný Halloween praje

Markéta & Bella Rose.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!