Vianoce, Vianoce… Tiež na vás už Vianoce pozerajú zo všetkých strán? V obchodoch, na sociálnych sieťach, len čo otvoríte e-mail. Aj keď vianočnú náladu na začiatku novembra nemáte, práve teraz je ten pravý čas na pár tipov, aby tohtoročné Vianoce boli skutočne sviatky pokoja a pohody. A my vám s tým pomôžeme!

Aj keď sa môže zdať, že Vianoce sú ešte ďaleko, dni utečú ako voda. Teraz máte možnosť sa na ne včas pripraviť, aby boli všetky prípravy hotové aj s tou pravou vianočnou atmosférou. Ušetrený čas sa razom premení na krásne chvíľky s rodinou a keď začnete teraz, žiadny vianočný stres vás nedostihne.

Dátum sem, úloha tam

Základom je správna organizácia, choďte na to pekne postarom. Vezmite si k tomu notes a ceruzku a všetko potrebné si zapíšte. Začnite zoznamom darčekov. Nemusíte si s tým lámať hlavu, tie pravé nápady prídu postupne. Darčeky, ktoré vám napadli si zapíšte a stanovte si aj rozpočet, ktorého sa budete držať. Ďalšiu časť venujte úlohám a prípravám (aké druhy pečiva chcete upiecť, čo všetko chcete upratať, vyzdobiť, nakúpiť). Keď si všetko zapíšete, uľaví sa vám a hlava sa prečistí. V hlave je totiž každá úloha dôležitá, ale akonáhle budete mať zoznam hotový, uvidíte, že veľa úloh vôbec nie je potrebných. Tiež sa môžete poradiť s rodinou, čo je naozaj zásadné a bez čoho sa vlastne zaobídete. Trebárs zistíte, že zvyšok rodiny nepotrebuje 15 druhov koláčov, bohato im budú stačiť 3 obľúbené, ako napríklad linecké alebo medovníčky.

Rozdeliť a panovať

Nesnažte sa riadiť úplne všetko. Zapojte do príprav aj zvyšok rodiny. Do menej náročných úloh zapojte deti, aby sa učili, že vianočné prípravy sú otázkou celej rodiny. Že to nebude presne podľa vašich predstáv? No a čo? Buďte radi za odvedenú prácu zvyšku rodiny a potom sa spoločne odmeňte horúcou čokoládou a rozprávkou, alebo vyrazte na vianočné trhy s vedomím, že už máte skoro hotovo.

Nakupujte online

Časť nákupov alebo všetky vyriešte na internete. Ak začnete nakupovať teraz, môžete si byť istí rýchlym doručením ako od eshopu, tak od dopravcu. Naviac sa vyhnete radám a môžete si tovar vyberať v pokoji domova. Keď objednáte viac darčekov naraz, väčšinou dostanete aj dopravu zdarma. Oproti kamenným obchodom sú nákupy na internete výhodnejšie a hocikedy môžete ušetriť aj desiatky eur za jeden menší nákup.

Napríklad u nás nájdete prehľadne rozdelené kategórie s vianočnou tematikou. Od vianočných svetiel, po ozdobyvianočné stolovanie. Všetky vianočné nevyhnutnosti nájdete v sekcii Vianoce.

Nedávajte si príliš veľké ciele

Nezabúdajte, že človek si pamätá obdobie Vianoc ako dlhší časový úsek. Nie len večeru a rozbalenie darčekov. Preto myslite na seba a na svojich blízkych. Namiesto umytých okien budú deti šťastnejšie, keď si s nimi mama pozrie rozprávku, než keby videli len jej chrbát pri leštení okenných tabúľ. 24. 12. príde tak či tak a je jedno, či máte hotové upratovanie, či je pečivo kúpené, alebo že sa dá okolo stromčeka prejsť a nie je preplnený darmi. Tak ako tak bude čas plynúť klasickým tempom a je len na vás, či si ho chcete skutočne užiť alebo sa necháte pohltiť fiktívnym svetom dokonalých Vianoc. Nech sú Vianoce dokonalé pre vás a vašu rodinu, to je to, o čo tu ide.

Myslite na seba

Nezabúdajte ani na seba. Pokojne buďte trochu sebeckí a zájdite si tam, kam vás srdce ťahá. Nechajte vianočné prípravy za dverami a užite si fitko, saunu alebo napríklad kino. Jednoducho si vyhraďte chvíľku pre seba a robte čo vás baví. Neprečítali ste si dlho žiadnu knižku a už vám to chýba? Obdarujte sa zaujímavým čítaním ešte pred Štedrým dňom a na chvíľku sa začítajte.

Nastavte si naozaj Vianoce ako sviatky pokoja, mieru v kruhu blízkych. Ak si naplánujete všetko dopredu, určite máte šancu Vianoce zvládnuť bez zbytočného stresu. Vyrazte s rodinou na vianočné trhy, dajte si spoločne niečo dobré a zakončite to prechádzkou. Svet sa nezrúti a za rok sú tu ďalšie Vianoce. 🙂

Pekné vianočné prípravy praje Martina a Bella Rose.

Vianočné nutnosti, ktoré vám navodia tú správnu sviatočnú atmosféru

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!