Dali ste si nejaké predsavzatia? Ak nie, nebojte sa, stále je ešte čas. Môžete si trebárs s novým rokom vylepšiť pracovný kútik, začať konečne plánovať svoj čas do diára a vďaka tomu byť efektívnejší. Že to nie je potrebné? Divili by ste sa, ako táto nepatrná zmena môže ovplyvniť vašu inšpiráciu. V dnešnom článku vám prinášame niekoľko tipov, ako si vylepšiť pracovňu a pretvoriť ju na obraz svoj. Tak ideme na to!

Pracovný kútik vyžaduje minimum miesta.

Štýlová organizovanosť len pre dievčatá

Vytvorte si pracovňu len pre seba. Púdrové farby, biela, zlatá – kombinácia, ktorú si určite zamilujete. Začať môžete napríklad od kalendára alebo diára. Všetky pracovné i nepracovné úlohy sa budú ľahšie riešiť, keď si ich zapíšete. Je jedno, či preferujete diáre do kabelky, nástenné alebo napríklad stolné. U nás v štýlovom papiernictve si vyberiete presne ten, ktorý s vami bude ladiť. Plánovacie kalendáre vás príjemne potešia možnosťou naplánovať si do nich skutočne čokoľvek. Trebárs nákup.

Odporúčame to ale s dievčenskými farbami príliš nepreháňať. Stačí pár farebnejších doplnkov, ktoré doladíte bielymi zakladačmi či úložnými krabicami (to aby sa vám čoskoro váš pracovný kútik nezunoval). Myslite tiež na to, že na stole musí byť dostatok voľného priestoru pre všetky vaše kreatívne nápady! Preto voľte boxy a škatule rôznych veľkostí, ktoré schovajú to najnutnejšie aj najnudnejšie, čo na očiach rozhodne mať nechcete. Na stole by tiež nemali chýbať písacie potreby a stojančeky na ceruzky alebo štetce. Využiť môžete napríklad väčší kalíšok na čajovú sviečku do ktorého dáte tie najkrajšie ceruzky alebo super neónové pastelky od Design Letters.

Nepodceňujte význam regálov a boxov s priehradkami. Dajú pracovni poriadok.

Nech to pekne vyzerá a vonia

Nezabudnite na sviečky a difuzéry. Hovoríte si, čo by mala sviečka robiť na pracovnom stole? Je to jednoduché. Jej vôňa vás naladí a udrží vašu pozornosť. A pri pochmúrnych dňoch zapálená sviečka zútulní priestor a plamienok zaženie všetky čierne myšlienky. Napríklad takej sviečkeBÆR dominuje sladkastá vôňa ovocných bobúľ, ktorá pripomína sviežu vôňu a jemný vetrík škandinávskych lesov v letnom popoludní. Len žiadnu sviečku nenechávajte horieť osamote, nech sa nestane nejaké nešťastie. Ak naopak dávate prednosť jemnejšej vôni, z ktorej vás nebude bolieť hlava a ocenil by ju aj chlap, tak môžeme odporučiť Aróma difuzér Scandinavian Garden. Vonia skutočne jemne, stále, ale pritom nevtieravo. Navyše pekne vyzerá!

Aj organizéry môžu byť štýlové a krásne.

Regály a nástenka nesmú chýbať

Korková štýlová nástenka bude ideálna na všetky vaše nové nápady. Ak sa rozhodnete, čo chcete v tomto roku zažiť, čo nové sa naučiť, alebo čo si zaobstarať, vystrihnite si to z časopisov, alebo si to vytlačte a dajte na nástenku. Bude vás to inšpirovať k činom a na svoje predsavzatia len tak nezabudnete! Bude to taká vaše nástenka želaní, ktoré sa skôr či neskôr určite vyplnia. Aby bolo na stole dosť miesta, zamerajte sa skôr na police a regály, v ktorých sa môžete pekne vyhrať aj s dekoráciami. Krásne žensky vyzerá napríklad táto – drôtená polica Dusty Rose. Polica je vyrobená zo železných drôtov v púdrovej farbe a vzadu má dve očká na zavesenie na stenu. Polica má celkom štyri poschodia, takže sa môžete skutočne vyblázniť pri organizovaní vašej pracovne.

Kovová nástenka je netradičná, ale funkčná dekorácia.

Dbajte na materiály

Ak sa bojíte experimentovať s farbami alebo zdieľate pracovný kútik aj s drahou polovičkou, stavte na drevo, bielu a čiernu! Tým nikdy nič nepokazíte a vytvoríte si doma krasný pracovný kútik pre oboch. K drevu sa skvele hodia čiernobiele doplnky, sklo, koža i kameň, ktoré samotné drevo oživia a dodajú mu šmrnc. Držte sa dvoch, troch farieb, ktoré sa vo vašej pracovni budú opakovať. Pridajte kožušinu, živú kvetinu a hneď bude radosť pracovať!

Spojenie prírodných materiálov povznesie každý priestor.

Náš tip: Milujeme papierové vrece Le Sac En Papier! Schováte doň veľa vecí, ktoré nechcete mať na stole. Výborné bude na tubusy, baliace papiere, látky na rolke, a iné kreatívne doplnky. Je ľahké, skladné, ale má oporu. Môžete doň schovať aj vankúše alebo prikrývky. V rovnakom dizajne si môžete zaobstarať aj zošity, aby bola vaša pracovňa zladená do dokonalosti.

Na úložné vrecia nedáme dopustiť!

Nech vás vaša nová pracovňa inšpiruje k novým výzvam a plánom.

praje Martina a Bella Rose.

Krásne veci pre pracovné úspechy

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!