Jupí, jeseň je tu! Ak smútite nad koncom leta, máme pre vás dôvody, kvôli ktorým budete jeseň milovať nielen vďaka jesennému dekorovaniu. Svetla síce ubúda, ale zato fantastických farieb bude pribúdať. Na prechádzke vám nebude horúco, konečne zase môžete zo skrine vytiahnuť všetky super svetre, mikiny, vesty a užiť si vrstvenie. Skorší príchod tmy je ideálny pre romantické alebo hygge večery s rodinou, vo dvojici, s knihou, vaňou a hromadou sviečok, šálka výborného čaju chutí na jeseň úplne inak a lepšie. Sviečka sem, sviečka tam – kopa sviečok je must have každej jesene. Múch a komárov začne ubúdať, čo znamená, že spomenutá prechádzka je ešte väčšie blaho. A konečne môžeme vytiahnuť jesenné dekorácie a začať dekorovať naše príbytky, znova jupí.

Jesenné farby v obývačke.

Jesenné dekorácie ľahko a rýchlo

Dekorovanie na jeseň je úžasné. Môžete zvoliť veľa prírodného materiálu, ktorý vás bude stáť jednu prechádzku a svoj domov pripravíte na sychravé dni. Rovnaké je to aj s farbami. Jeseň je ohňostroj zemitých tónov a presne také voľte aj do svojho domova – od žltej, červenej, oranžovej až cez tmavozelenú a hnedú. Zbierajte šípky, gaštany, oriešky, farebné listy, šišky. Ľahko ich naaranžujete do sklenených podnosov, mís alebo z nich vytvoríte jesenné vence. Ja u nás doma s obľubou volím žltú farbu, okrasné trávy, led svetielka, huňaté dekysviečky. Jeseň je vlastne taká malá príprava na veľké vianočné dekorovanie. Smrekovcové vetvičky zamotané do led drôtiku navyše vydržia až do jari!

Kožušiny, vankúše, deky, svetielka. Proste jeseň.

Jesenná výzdoba v boho štýle

Aj cez všetky poklady, ktoré jeseň prináša, som nakoniec neodolala novej prírodné kolekcii od Madam Stoltz. Zemité farby, textúry a tvary sú v príjemnom škandinávskom boho štýle, ktorý sa vie nenápadne votrieť do každého interiéru a nebude vyzerať zle. Vďaka prirodzeným farbám sa doplnky ľahko kombinujú a ľahko zapadajú do každého farebného konceptu. Naviac ich s príchodom zimy nemusíte schovávať a nechať rok v skrini. Naopak! Skvele sa budú kombinovať s vianočnou výzdobou, jarnou náladou aj letným domovom. Ja som si ich cielene objednávala s vidinou jesene, to je ten najkrajší čas na dekorovanie a pobývanie s rodinou v teple domova. Kameninový svietnik s tvárouobal na kvety s tvárou sú prekrásne a hlavne netradičné dekorácie.

Niet nad chvíľku s knižkou a kávou. To pravé hygge.

Tradične i netradične

Ako jesennú výzdobu môžete voliť klasické tekvice a šípky, ale rovnakú službu urobia aj rôzne svietniky, kamenina a neutrálne farby doplnené o jeden jesenný tón. Ja doma rada stavím na okrasné trávy a svetelné reťaze, tie predovšetkým. Malé led drôtiky môžete omotať okolo dekorácií, konárov a veľké jednoducho zavesiť na stenu. Keď prídu tmavé dni, je veľmi príjemné rozsvietiť len náladové svetlá, ktoré sú rôzne umiestnené. Vytvorí sa krásna hra svetiel a jesenná depka nebude mať šancu! Cielene som volila svetelnú reťaz vonkajšiu, ktorú môžete mať cez leto vonku a na jeseň bude osvetľovať interiér.

Podarená váza vo vzhľade kaktusu s žíhanou glazúrou.

Vítame jeseň

Táto výzdoba by nám mala pripomínať, že už nastala jeseň a my sa môžeme schovať pred sychravým počasím v teple domova. Vyzdobiť môžeme naozaj každý jeho kútik. Ak sa vám do výzdoby zatiaľ nechce, môžete si zľahka jesenne vyladiť trebárs len parapety a okná alebo dvere. Niekedy stačí aj maličkosť, v podobe nového hrnčeka alebo skvelého čaju.

Čarovné jesenné dekorácie.

Krásne jesenné dni

praje Martina decór blancBella Rose.

Nevyhnutnosti pre jesenné dekorovanie

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!