Čo sa vám vybaví, keď sa povie Vianoce? Trúfame si tvrdiť, že medzi väčšinou odpovedí by sa objavili slová ako darčeky, kapor, zemiakový šalát, rodina, stromček, rozprávky, cukrovinky, kakao, vianočné trhy, varené víno alebo napríklad Ježiško.

A keď by sme sa opýtali, ktorá farba sa vám pri spomienke na Vianoce vybaví? Tušíme, že hlavne červená a zlatá. To sú totiž farby, v ktorých sa najčastejšie objavujú vianočné dekorácie (alebo kabát Santa Clausa?), od ozdôb na stromček cez obrúsky, stuhy, baliace papiere až po vianočné hrnčeky. Obľuba v tradíciách sa skrátka nezaprie. Okrem červenej a zlatej však môžu mať sviatky veľa farieb, od bielej až po zelenú, záleží len na vašom vkuse. Preto sme dali dohromady pár tipov na farebné kombinácie ozdôb – ako pre milovníkov červeno-zlatej klasiky, tak pre milovníkov minimalizmu aj netradičnej výzdoby.

Tak sa pohodlne usaďte, uvarte si voňavý čaj, kakao alebo varené víno a poďte s nami vyberať vianočné ozdoby.

Ako už bolo povedané, červená so zlatou je vianočná klasika. Klasika, ktorá neomrzí. Klasika, ktorá len tak nezostarne. Klasika, ktorá nikdy nesklame. Nemusíte sa však obmedzovať len na klasické guľaté ozdoby. Hoci sú krásne a k Vianociam neodmysliteľne patria, za skúšku stoja aj ďalšie tvary. Čo trebárs ozdoby v podobe klasickej americkej vianočnej sladkosti sugar cane čiže prútika? A čo také vtipné praclíky? Keď ich nakombinujete so zlatými ozdobami, nikdy nešliapnete vedľa.

Vianočné ozdoby

Červeno-zlatá kombinácia pôsobí slávnostne a útulne zároveň. Pri pohľade na zlaté hviezdičky, krásne gule či červená srdiečka máme okamžite chuť zapáliť sviečky a pustiť koledy.

Vianočné ozdoby v bielej a striebornej farbe

Kombinácia striebornej s čisto bielou evokuje zimu, mráz a trblietavé  snehové vločky. Skrátka to, čo ku kúzelným Vianociam patrí! A prečo si trochu snehového trblietania neužiť aj doma? Na to parádne poslúžia tieto vianočné ozdoby.

Vianočné ozdoby v bielej a striebornej farbe

Strieborná vyzerá elegantne a zároveň slávnostne, čo čisto biela farba krásne podčiarkne. Výhodou striebornej je, že môžete bez obáv kombinovať niekoľko odtieňov, a nie je žiadny problém, keď je jedna ozdoba viac do modra, druhá zase do šeda. Spoločne vytvoria krásny sviatočný lesk, ktorý je presne tým, čo si tak výnimočné sviatky zaslúžia.

Originálne vianočné ozdoby

Máte radi farby, originálne tvary a vtipné doplnky, váš byt je plný farieb a stromček s klasickými guľami by vo vašom pestrofarebnom hniezde pôsobil ako päsť na oko? Vyberte si vianočné ozdoby, ktoré budú presne také, ako vy – zábavné, originálne a nezameniteľné.

 

 

 

Vianočné ozdoby z Bella Rose

Čo hovoríte na trblietavé pierka, papierové ozdoby v podobe lampiónov, gule s perím, naplnené trblietkami či dekorácie v tvare diamantov? Fantázii sa medze nekladú ani cez Vianoce!

Minimalistické vianočné ozdoby

Nie je žiadnym prekvapením, že my v Bella Rose absolútne milujeme škandinávsky štýl. Čisté línie, minimalizmus a originálne a zároveň jednoduché doplnky. To je naše! Pokiaľ tiež patríte k milovníkom severského štýlu, jednoduché vianočné ozdoby vám iste padnú do oka. Ozvláštnené sú nápisy či ilustráciami jelenčekov, a perfektne si budú rozumieť napríklad so zlatými doplnkami. Na našom blogu sa priamo výzdobe v škandinávskom štýle venujeme v jednom z článkov.

Vianočné ozdoby z Bella Rose.

Krásný Advent praje Markéta & Bella Rose.

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!