Radi Vám predstavujeme zaujímavé osoby a poodhaľujeme trošku ich zákulisie a vkusne vybavené domovy. Sami totiž také články radi čítame, preto je nám cťou tentokrát predstaviť blogerku Ninu z blogu Ninnulina. Urobte si varené víno alebo kakao s porciou šľahačky, pohodlne sa usaďte a začítajte sa do rozhovoru. ♥

ninnulina

Predstavte sa nám trošku.

Volám sa Nina, som vyštudovaná architektka, ale ako rada vravím, aktuálne predovšetkým mama našich dvoch dcér – päťročnej Ninky a trojročnej Naďky. S vášňou pre fotografiu, interiér a detský svet. S citom pre detaily, s láskou k škandinávskemu dizajnu a minimalizmu. So snom žiť pomalšie, bez stresov a s každodenným úsmevom na perách :).

Ste blogerka a mama, nájdete si chvíľku aj na seba a na relax? Ako najradšej trávite chvíle voľna?

Musím priznať, že takéhoto času mám momentálne veľmi málo. Chvíle voľna venujem teraz blogu, keďže som už začala aj naplno pracovať. Hľadám inšpirácie, prelúskavam sa cez Pinterest, či rôzne iné portály. Moja práca a blog sú však zároveň moje hobby, takže sa necítim zviazaná a tento čas si užívam. A také ozajstné chvíľky voľna, ktoré máte asi na mysli :), keď je o dievčatá postarané aj cez deň, si s manželom radi zájdeme do kina alebo na prechádzku, rada idem s kamarátkou na kávu, či do wellness.

skandinávský dětský pokoj

Kto má u Vás doma najväčší vplyv na rozhodovanie o podobe Vašej domácnosti? Vy, manžel, alebo sa zapájajú aj dcérky?

Najväčší vplyv mám predsa len asi ja. Ale samozrejme väčšie zmeny preberáme s manželom vždy spolu. Ten rád do všetkého vnáša vlastné, po domácky vyrobené, zlepšováky :). Doplnky a dekorácie na vytvorenie tej príjemnej domácej atmosféry, si už dovoľujem vyberať sama, ale viem, že na vkuse sa určite zhodneme. Dievčatá sú ešte malé ale verím, že ich našim štýlom ovplyvníme a vždy budú mať rady jednoduchosť a usporiadanosť.

Riadite sa pri zariadzovaní svojho bývania trendmi alebo máte svoj osobitý štýl, ktorý len tak niečo neovplyvní?

Myslím, že z každého rožku trošku. Nenechám sa ovplyvniť každou trendy vlnou, ale rada sa inšpirujem na Instagrame, či Pintereste.

dětský pokoj dětský pokojíček originální zrcadlo

Patríte medzi milovníkov poriadku, alebo dávate prednosť osobitému chaosu? ?

Tak nad touto otázkou by sa môj muž určite pousmial. Patrím medzi milovníkov poriadku, lebo verím tomu, že vtedy sa nám v byte lepšie býva, oddychuje aj pracuje. Ale asi to tak u nás doma veľakrát nevyzerá :). Bohužiaľ, s dvomi deťmi sa mi poriadok veru nedarí dodržiavať ideálne :). A to nehovorím o umytej podlahe, či vyleštenom stole. Ja skôr milujem, keď každá vec má svoje miesto.

Trávite rada čas zveľaďovaním svojej domácnosti? Patríte medzi DIY nadšencov?

Áno, je to pre mňa oddych, keď v duchu vymýšľam a hľadám inšpirácie a doplnky pre naše bývanie a následne veci doma presúvam a mením. Predsa len to aj veľmi úzko súvisí s mojím blogom, ktorý je zameraný najviac na inšpirácie na bývanie, detské izbičky, doplnky, dekorácie. Takže som v tomto svete ponorená stále. A áno, patrím medzi DIY nadšencov ale aktuálne mi na tvorenie neostáva veľa času. Tak len tíško obdivujem a sledujem na Instagrame iné šikovné ženy, ktoré tomu venujú svoj voľný čas.

teepee

Páči sa Vám viac vintage a rustikálny štýl, alebo skôr minimalistický, jednoduchý a vzdušný?

Určite viac minimalistický, jednoduchý štýl.

Ktorý kúsok (či už dekorácia, nábytok…) máte doma najradšej?

Donedávna by som jednoznačne odpovedala, že takýmto kúskom je paletová, domčeková posteľ našej Ninky, ktorú sme si vyrábali samy. Ale tú sme pred pár týždňami, po troch rokoch zveľaďovania, zrušili, keďže dievčatá rastú a už potrebovali obidve pre seba väčší priestor na oddychovanie a spánok. Takže namiesto nej prezradím moje 3 obľúbené kúsky. Tým prvým je veľký detský pletený kôš spiaci macko od Bloomingville. Druhým naj kúskom je ručne robená, veľká, drevená LED lampa v tvare Vanu od značky Little Lights. A do tretice za moju najlepšiu kúpu do našej detskej spálne pokladám bielu dizajnovú poličku Triple od Rose in April! Všetko sú to podľa mňa nadčasové kúsky, ktoré ešte dlho budú dievčatám zútulňovať ich detskú izbu.

dětská postel

A posledná otázka. Je nejaký kúsok, ktorý máte práve teraz do svojho domu vyhliadnutý?

Pred mesiacom sme dievčatám kúpili novú posteľ, takže sa chystám ku nej nájsť pekné dekorácie, svetielko na stenu a podobné veci, ktoré ju zútulnia. Nejaký konkrétny kúsok ale zatiaľ vyhliadnutý ešte nemám.

Prajeme krásne predvianočné dni

Nina, MichaelaBella Rose

 

Pre čarovné detské izbičky

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!