Zaujíma vás, v akom duchu sa ponesie jeseň 2019? Tak to ste na správnom mieste, pretože my všetky tohtoročné jesenné trendy poznáme a chceme sa o ne s vami podeliť! Poďte sa pozrieť, aké farby hrajú túto jeseň v interiérovom dizajne prím, aké materiály nesmú chýbať v kolekciách popredných škandinávsky značiek alebo aké rôzne štýly sa jesennými kolekciami prelínajú. Ste pripravení? Ideme na to!

Návrat k prírode

Príroda. To je hlavná téma tohtoročnej jesene. Prírodné materiály, prírodné farby, neutralita, udržateľnosť. Na to sa zamerali všetky naše obľúbené značky, ako Ib Laursen, Bloomingville alebo Madam Stoltz. A my musíme povedať, že nás ich nové prírodné kolekcie dostali úplne do kolien – len sa pozrite sami!

Návrat k prírode. To je hlavná téma tohtoročnej jesene
Návrat k prírode. To je hlavná téma tohtoročnej jesene

Materiálom jednoznačne dominuje masívne drevo a bambus, ktoré dopĺňa prútie, ratan, kameň, ľan a zabudnúť nesmieme ani recyklované sklo a recyklovaný papier. Udržateľnosť sa skrátka konečne dostáva aj do odvetvia interiérového dizajnu a my sa z toho veľmi tešíme!

A stále ten zamat …

O prírodných materiáloch sme si už povedali, ale čo ďalšie materiály, ktoré sa radia medzi najväčšie jesenné trendy? Ten najdôležitejší vás asi veľmi neprekvapí. Rovnako ako v posledných rokoch je ním totiž aj tento rok zamat. A to hlavne na nábytku. Zamatové kreslá, zamatové stoličky alebo zamatové sedačky sú skrátka v kurze a zdá sa, že ešte nejaký ten piatok budú.

Zamat je v kurze už niekoľko rokov. Čo by ste povedali trebárs na zamatovú sedačku?
Zamat je v kurze už niekoľko rokov. Čo by ste povedali trebárs na zamatovú sedačku?

Farebné jesenné trendy: V hlavnej úlohe zemité farby

S prírodným ladením jesenných kolekcií úzko súvisia aj farby, ktoré dizajnéri tento rok najviac používali – a to sú neutrálne zemité farby. Hnedá, okrová, béžová, horčicová, ale aj tlmená tmavozelená. Tieto farby sa dajú nielen ľahko kombinovať, ale aj nenásilne dopĺňajú prírodné materiály a interiér potom ako celok pôsobí neuveriteľne útulne a priam nabáda k relaxácii.

Zemité farby sa radia medzi najväčšie jesenné trendy 2019
Zemité farby sa radia medzi najväčšie jesenné trendy 2019

Pokiaľ neutrálne farby nie sú nič pre vás, nezúfajte. Aj dizajnéri tento rok sem tam siahli po odvážnejších odtieňoch – najviac po tmavomodrých a fialových. A čo by to bolo za jeseň bez zlatistých tónov? Samozrejme, aj tie v nových podzemných kolekciách nájdete.

Do prírodne ladených interiérov ľahko zakomponujete aj výraznejšie farby - ako napríklad fialovú
Do prírodne ladených interiérov ľahko zakomponujete aj výraznejšie farby – ako napríklad fialovú

Zeleň patrí dnu!

Že to škandinávski dizajnéri myslia s návratom k prírode naozaj vážne dokazuje aj to, že v ich nových kolekciách nájdete ešte viac rôznych obalov na kvetináče, ako je obvyklé. V prírodných domácnostiach je totiž dostatok rastlín úplná nutnosť a v tom prípade je nutnosť aj dostatok obalov na ne.

Ak chcete bývať podľa najnovších trendov, rozhodne by ste mali mať doma dostatok izbových rastlín
Ak chcete bývať podľa najnovších trendov, rozhodne by ste mali mať doma dostatok izbových rastlín

Niekto by mohol namietať, že pestovať doma rastliny nie je len tak. A je to pravda. Nie každý sa narodí ako záhradník. Našťastie ale existujú pomocníci, ktorí nás pri pestovaní môžu nasmerovať správnym smerom. A tými pomocníkmi sú šikovné knihy, ktoré nájdete aj u nás na Bella Rose. Aby sme povedali pravdu, už nám pár rastliniek zachránili …

Na Bella Rose nájdete knihy, ktoré vám s pestovaním izbových rastlín pomôžu
Na Bella Rose nájdete knihy, ktoré vám s pestovaním izbových rastlín pomôžu

Boho jesenné trendy, ktoré neomrzia

Rovnako ako v minulých rokoch, tak aj tento rok patria medzi jesenné trendy bohémske doplnky. Macramé dekorácie, lapače snov, strapce, huňaté koberce a vankúšiky alebo rôzne etno obrázky či vzory zaujímajú čestné miesto v kolekciách väčšiny značiek. Bohémske prvky dokonca začali prenikať aj do kolekcií takých zaprisahaných nordic fajnšmekrov, ako je Bloomingville. A výsledok je úplne skvelý, nemyslíte?

Dokonca aj v Bloomingville už podľahli bohémskemu štýlu
Dokonca aj v Bloomingville už podľahli bohémskemu štýlu

Nech žijú organické tvary

A ako je to s dekoráciami? Tento rok sú v kurze organické tvary. To znamená, že vázičkyhrnčekybacuľaté, nábytok je oblý a vzory tiež. Aj to totiž k prírode patrí. No povedzte, ostré uhly v divočine až tak často nevidíte, no nie?

Tento rok frčia organické tvary. A veľmi dobre to vedia aj v Madam Stoltz
Tento rok frčia organické tvary. A veľmi dobre to vedia aj v Madam Stoltz

Tak čo, hrajú vám tohtoročné jesenné trendy do noty? Nám rozhodne! A ak aj vám, tak sa u nás na Bella Rose nezabudnite pozrieť na poklady z nových kolekcií a priniesť si tak kúsok tej prírodnej jesennej atmosféry aj k sebe domov.

Krásne babie leto plné pohodovej atmosféry praje

Aneta & tím Bella Rose

 

Preskúmajte nové kolekcie škandinávskych značiek sami!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!