Na advente je skvelé, že nám vianočné sviatky približuje krôčik po krôčiku. Celé štyri týždne sa môžeme postupne tešiť na svetlá vianočného stromčeka a vôňu Štedrého dňa. Ak už sa tiež nemôžete dočkať prvých svetielok, možno vám pomaly vŕta hlavou, akú si tohto roku vyrobíte adventnú dekoráciu. Nechajte sa inšpirovať dvoma krátkymi a jednoduchými návodmi a vytvorte si doma autentickú adventnú atmosféru v škandinávskom štýle.

Závesný adventný veniec

Ak rovnako ako my obdivujete dizajn, ktorým nás zaplavuje príroda, potom vás s istotou nadchne štýl tohto závesného adventného venca. Hlavnú rolu v ňom hrá práve elegancia tvaru a farieb živých rastlín.

adventní svícen

Čo mať po ruke

  • kovový kruh (použili sme kovový kruh značky Cooee s dierkou na zavesenie)
  • čerstvé vetvičky (čečina, eukalyptus alebo čokoľvek iného zeleného, čo vás teší)
  • zelený floristický drôtik
  • klieštiky
  • nožnice

postup výroby adventního věnce

Postup

Vetvičky si nastrihajte na podobnú veľkosť, a postupne ich prikladajte na kruh a omotávajte drôtikom. Ideálne je začať od okrajov smerom dovnútra, prichytenie drôtikom tak vždy prekryjete ďalšou vetvičkou. Na záver do stredu niekoľko vetvičiek pridajte, aby bol kruh dostatočne bohatý a drôtik nikde nevykukoval.  

Celý výtvor môžete doplniť ešte stuhou alebo svetelným drôtikom, krásne v zelenej vyniknú tiež červené bobule cezmíny. Že to bolo ľavou zadnou? Už len pribiť klinec na dvere alebo na stenu a nádhera môže visieť!

Machové adventné mini svietniky

Skúste to tohto roku trošku inak! Možno ste zatiaľ vždy siahli po klasickom adventnom venci, buďte si ale istí, že mini svietniky majú tiež svoje jedinečné kúzlo. A okrem toho je ohromne jednoduché ich vyrobiť!

adventní svícny

Čo budete potrebovať

štyri malé sklenené nádoby (širšie poháriky, zaváracie poháre)
čerstvý mach (skvelá príležitosť vyraziť do prírody)
štyri úzke sviečky
ozdobnú šnúrku (stuha, bavlnka, prírodný povrázok)
zelené vetvičky (rozmarýn, tis, čečina, imelo, čokoľvek čo sa vám bude páčiť)
štítky s číslami
nožnice

Ako na to

Začnite tým, že prvú nádobu vyložíte machom na dne a po bokoch. Umiestnite do nej sviečku a postupne pridávajte mach tak, aby bol priestor dostatočne vyplnený a sviečka sama stála. Rovnako postupujte aj u ďalších troch svietnikov. Keď si budete istí, že sa žiadna zo sviečok nekýve a je pekne rovno, pusťte sa do zdobenia. Zelené vetvičky podľa výberu prichyťte ozdobnou stužkou a po škandinávskom vzore môžete doplniť tiež ceduľky s číslami od jednej do štyroch a označiť tak svietniky podľa adventných nedieľ. Brnkačka!

Krásne vianočné prípravy

praje AnnaBella Rose.

 

Preskúmajte prvé vianočné vlaštovky na Bella Rose ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!