Jeseň je v plnom prúde, a aj keď si to možno zatiaľ nechcete pripustiť, za chvíľu na dvere zaklope advent a čoskoro potom nás čakajú najkrajšie sviatky v roku, ktoré milujú deti i dospelí, Vianoce.

S adventom aj Vianocami sa spája čarovná a priamo rozprávková výzdoba plná nežných dekorácií. Naše domovy ozdobia anjelici, snehové vločky, vianočné gule, veselé figúrky a veľa ďalších drobností, ktoré dodajú každému interiéru pravú vianočnú atmosféru.

Vánoční stromeček s dárky
Bloomingville a jeho neodolateľná škandinávska vianočná kolekcia

Pripravte sa na adventnú výzdobu včas!

Síce je „ešte len“ október, avšak na prípravu adventnej a vianočnej výzdoby nikdy nie je príliš skoro. Nájdite si napríklad cez víkend chvíľu čas a urobte si malú rodinnú predadventnú poradu. Prineste na jedno miesto všetky vaše adventné dekorácie a spoločne preberte, čo tento rok použijete, prípadne čo vám chýba.

Možno sa vám ťažko ladí na Vianoce, keď vonku ešte svieti slniečko a stromy zdobí farebné lístie, ale s tým si ľahko poradíte. Pre navodenie milej vianočnej atmosféry prevoňajte svoj domov vianočnou vonnou sviečkou, uvarte kanvicu lahodného voňavého čaju a nezabudnite na niečo dobré pod zub.

Adventný svietnik v zlatej farbe
Originálny adventný svietnik pristane každému interiéru.

Adventné dekorácie v severskom štýle

Pokiaľ už teraz viete, že vaše adventné dekorácie sú okukané, a túžite po zmene, máme pre vás skvelú správu. Práve teraz je ten najlepší čas poobzerať sa po nových ozdobách, pekne v pokoji, bez tlačenice a radov.

A ak váhate, aký štýl adventných a vianočných dekorácií zvoliť, môžete vyskúšať severský čiže škandinávsky štýl, ktorý je síce minimalistický, ale vie nádherne zútulniť každý dom aj byt. Navyše severské dekorácie sú nadčasové a len tak sa vám nezunujú.

Škandinávske vianočné dekorácie
Útulné zátišie s vianočnými škriatkov Maileg a originálnym vencom s kruhom Cooee navodí dokonalú vianočnú atmosféru.

Medzi veľmi obľúbené severské vianočné dekorácie patria napríklad kúzelné figúrky Santových pomocníčkov, ktoré si môžete postaviť na komodu, parapet alebo krbovú rímsu, závesní textilní anjelikovia, ktorým to pristane na okne či na vetvičkách vo váze, neopozerané sklenené vianočné gule, ktoré ozdobia nielen váš vianočný stromček, ale aj adventný veniec alebo sklenený box.

Vianoční škriatkovia Ib Laursen
Vianočný škriatkovia potešia deti i dospelých

Na svoje si prídu aj milovníci netradičných adventných a vianočných dekorácií. Úžasné kovové adventné svietniky si môžete dozdobiť podľa svojho vkusu najrôznejšími mašličkami, guľami, rolničkami a ďalšími drobnosťami. A za zmienku rozhodne stoja aj betónové vianočné dekorácie ako napríklad svietniky, ktoré skvele zapadnú do každého interiéru.

Jedinečné adventné a vianočné dekorácie v severskom štýle si snáď ani nejde nezamilovať. 🙂

Vianoce plné svetielok

K adventu a Vianociam neodmysliteľne patria aj vnútorné a vonkajšie svetielka. Tiež milujete podvečerné a večerné prechádzky ulicami v období adventu a Vianoc, kedy na vás z každého kúta dýcha romantická vianočná atmosféra a ulice rozžiarené množstvom svetielok dokážu vyčarovať úsmev na perách, aj keď vám napríklad do smiechu práve nie je? Presvetlite svetelnými reťazami a svietnikmi svoj domov aj vy.

Svetielka Star Trading
Značka Star Trading vie, ako navodiť útulnú vianočnú atmosféru!

Kam so svetielkami vonku?

Asi najčastejšie sa vonkajšie svetelné reťaze používajú na osvetlenie ihličnatých stromov. Svetelná reťaz však vyzerá úžasne aj na stromoch a kríkoch, ktoré na zimu odložili svoje lístie. Ak nejaký taký v predzáhradke či na záhradke máte, určite to vyskúšajte. Svetielka na nich nádherne vyniknú.

Prekrásne vyzerajú tiež osvetlené kvetináče, v ktorých sú zapichané vetvičky z ihličnatých stromov, vetvičky z rôznych bobuľovín, na ktorých ešte držia farebné bobuľky, a ďalšie prírodniny či umelé dekorácie. Svetelná reťaz prepletená medzi vetvičkami je potom takou čerešničkou na torte.

Vianočná vonkajšia výzdoba
Nezabudnite zapojiť svetielka i vonku. Lucerny budú vždy skvelou romantickou dekoráciou Zdroj: Pinterest.

Až vymeníte jesenný veniec na vašich vchodových dverách za veniec vianočný, omotajte okolo neho nežný svetelný drôtik s mini žiarovkami. Každý pohľad na túto krásnu dekoráciu vás zahreje pri srdiečku. A ak k vašim vstupným dverám vedie zábradlie, využite to, oviňte okolo neho svetelnú reťaz a presvetlite si cestu domov.

Rozžiarte svoj interiér svetelnými reťazami

Svetielka samozrejme nesmú chýbať ani doma, a to nielen na vianočnom stromčeku.

Svetelnými reťazami môžete vyzdobiť svoje okná a spríjemňovať tak dni nielen sebe, ale aj okoloidúcim, ktorí sa napríklad práve vracia unavení domov z práce. Oknám pristanú aj vianočné elektrické svietniky alebo romantické svietiace papierové hviezdy.

Vianočné reťaze pre najkrajšiu atmosféru.
Vianočné reťaze pre najkrajšiu atmosféru.

Skvele bude vyzerať aj svetelná reťaz rozložená okolo kvetináča či kvetináčov, vložená do skleneného boxu, položená ledabolo na stole … Skrátka fantázii sa medze nekladú. Pristane jej to jednoducho všade.

Ak sa vám severské vianočné a adventné dekorácie páčia, u nás na Bella Rose vždy nájdete veľa krásnych a nevšedných kúskov, ktorým zaručene neodoláte. Presvedčte sa sami a nechajte na seba dýchnuť aspoň trošku kúzelnej vianočnej atmosféry už teraz.

Želáme vám nádherné jesenné dni plné farieb a pohody!

Lenka & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!