Oslávte lásku a venujte jej pozornosť celý jeden slávnostný deň! Vo svojom živote ju totiž máme všetci – či už ju cítime ku svojmu partnerovi, ku svojej mamičke, sestre, synovcovi, vnukovi alebo kamarátke. Láska je totiž univerzálna. A môžeme ju vyjadriť slovami, objatím, kvetinou alebo malým darčekom. Pokiaľ už pomaly uvažujete nad nejakou tou drobnosťou, ktorú by ste radi na svätého Valentína darovali, príde vám možno vhod pár tipov, ktoré sme pre vás pripravili.

„Milovať je poznať sám seba v niekom inom.

Eckhart Tolle

1/ Pohár na víno Neptej se!

Asi to poznáte občas sa dostaví deň blbec a aj keď ho nikto nepozýval, drží sa vás zubami-nechtami a kazí inak skvele naplánovaný deň. Svet ale nepadá! Obzvlášť, keď viete, že nemusíte byť na všetko sami. Pohár vína môže ešte zachrániť večer a je úplne jedno, či vám pri ňom svietia sviečky a hrá Frank Sinatra alebo či sedíte v kuchyni s utierkou v ruke. Dôležitejšie je, že si máte s kým priťuknúť, a že viete, že všetko sa vždy na dobré obráti. Poháre Neptej se! sa preto budú hodiť najmenej dva, výber vína už je na vás.

sklenka na víno Neptej se!
Aj tie menej ružové dni môžu skončiť pekným večerom.

2/ Pre maškrtné jazýčky…

… alebo láska prechádza žalúdkom. Nejakou tou vybranou dobrôtkou sa totiž nikdy netrafíte vedľa. Niekto to rád sladšie a poteší ho luxusná marmeláda, sušené ovocie a oriešky, ovocný sirup alebo kvalitná čokoláda. Zástancovia slaného zase ocenia najrôznejšie pestá, tapenády, kvalitný syr či údené orechy. Tých, ktorých baví variť, môžete obdarovať ochuteným panenským olejom alebo výberovou zmesou korenia a vychutnať si tak radosť z dávania hneď dvojnásobne!

3/ Čajová romanca

Láska hreje na duši, ale rovnako tak ju môžete popíjať horúcu z hrnčeka. Pokiaľ má vaša milovaná osoba rada čaje, potom viete, po akom darčeku siahnuť. Má rada ovocné či korenené zmesi alebo klasický čierny čaj? Nakuknite do jej čajových dóz a určite sa s výberom trafíte. A čo takto urobiť hneď celé romantické raňajky? Na tých sa budú obzvlášť vynímať čajové vrecúška v tvare srdca od Tea Heritage, ktoré zároveň naplnia kuchyňu vôňou jazmínových kvetov.

zelený čaj s jasmínem Coeur
Niekedy stačí len maličkosť…

4/ Figúrky Willow Tree

Niekto rád skladá básne, ale možno, že vy radšej zdeľujete svoje city bez slov. Potom sú pre vás figúrky Willow Tree z rúk umelkyne Susan Lordi ako stvorené. Všetky pocity, ktoré chcete dať najavo, uvidí vaša drahá bytosť v jednom pohľade. Každá figúrka vyjadruje určitú emóciu alebo ľudskú vlastnosť a v širokom výbere určite nájdete práve tú, ktorá hovorí jazykom vášho srdca.

willow tree společně
Vyjadrite milovanej bytosti vašu lásku, starostlivosť a dôveru.

5/ Povedzte to prianíčkom

Pokiaľ predsa len radi skladáte básne alebo chcete druhému napísať niečo krásneho aj bez veršov (tie totiž nie sú zďaleka nutnosťou), siahnite po peknom prianíčku. Vaše slová budú môcť zostať na očiach a pripomínať, ako veľmi je pre vás daná osoba dôležitá. Skúste to s originálnymi ilustráciami britskej značky HAM, s nápismi od À L’aise alebo s kaligrafiou od Ylvy Skarp. Ako čerešnička, dámy, pokiaľ chcete svojho milého prekvapiť vážne podareným kúskom, vyjadrite mu lásku v prianí My knight in Shining Armor (Môj rytier v žiarivej zbroji).

6/ Povedzte to… lyžičkou!

No toto! Už ste niekomu vyjadrili lásku lyžičkou? Že nie? Potom máte jedinečnú možnosť tak učiniť s postriebrenými vintage príbormi La De Da! Living. Obyčajná vec ako lyžička totiž dokáže vyčariť úsmev na perách, keď zistíte, že je na nej napísané I love you alebo Spoonful of Love (Plná lyžica lásky). Anglické verzie nám ale nestačili, a tak vznikla špeciálne pre Bella Rose kolekcia s českými nápismi: S láskou, Vezmeš si mě?, Mám tě rád, Nejlepší máma, Najlepší táta a ďalšie. Po ktorej siahnete vy?

la de da! living lžička
A ráno je ešte ružovejšie…

7/ Darujte vôňu

Jazykov lásky je mnoho a dotýkajú sa všetkých našich zmyslov, príjemnou pozornosťou tak môže byť aj kvalitná vonná sviečka. Ale pozor, nejedná sa len o dámsku záležitosť. Parfumované sviečky očaria aj mužov, vyberať môžete napríklad u značky SKAND*NAVISK (skúste vône HAV alebo SNÖ). Ženy, ktoré majú rady kvetinové odtiene poteší svieže kúzlo pivoniek od Village Candle alebo marocká ruža od Tine K Home. Sladkým dezertom vášho večera môže byť sviečka Love s vôňou cukrového melóna od dw HOME.

Village Candle Fresh Cut Peony
Pivonky od Village Candle nikdy nezvädnú, naopak voňajú hodiny a hodiny…

Tiež máte pocit, že vyberať darček pre niekoho, koho máte radi, robí súčasne radosť aj vám? Vyjadrujte svoje city plnými dúškami a prežite svätého Valentína v krásnej, láskyplnej atmosfére, ktorá sa okolo vás bude vznášať ešte dlho potom…

Čarovné februárové dni za celú Bella Rose praje

Anna

 

 

Vytvorte si romantickú atmosféru:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!