Dočkali sme sa! Z postele nás vyťahujú slnečné lúče, ktoré nám dodávajú energiu na dlhé jarné dni. Príroda sa prebúdza a je to počuť všade okolo. Spev vtáčikov nás pozýva na prvé jarné túry do prírody, prichádza Veľká noc, aprílové žartíky a kopa ďalších krásnych jarných okamihov. Väčšina ľudí si spája hygge s útulným zimným obdobím, stráveným pod huňatou dekou a s obľúbenou knižkou v ruke, ale v skutočnosti si hygge chvíľky môžeme užívať celý rok! Stačí si vziať príklad zo severských krajín – Nórsko, Švédsko, Dánsko alebo Fínsko si vedia užívať každý okamih, nehľadiac na ročné obdobie. A ako také hygge preniesť do jari? Máme pre vás pár tipov, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári, aj keď vonku zavládne aprílové počasie.

1. Svetlo

Rozhrňte závesy, otvorte okno a nechajte sa uniesť zlatistými lúčmi slniečka s vôňou jari! Kúsok svetla vnesiete aj do svojho interiéru. Svetlo dotvára atmosféru priestoru a má na svedomí aj to, ako sa v interiéri cítime. Neveríte? Vymeňte tmavé ťažké materiály za svetlé a uvidíte, že sa prevzdušní celý domov! Vedeli ste, že farby jari a vône kvetov podporujú dobrú náladu?

Mačka, ktorá pozerá z okna
Cítite tú jar vo vzduchu? Zdroj: Pinterest.com

2. Kvety

Ak ste vonku ešte nestretli snežienky, nevešajte hlavu. Okolo vás rastú ďalší poslovia jari, na ktorých môžete naraziť. A tak chyťte príležitosť za „pačesy“, využite krásy, ktoré vám ponúka príroda a vydajte sa na prechádzku. Po ceste sa môžete zastaviť v obľúbenom kvetinárstve a urobiť si radosť kyticou narcisov alebo tulipánov, ktoré vás iste prebudia zo zimného spánku. Jar a kvety patria skrátka k sebe! Pristane im to spolu a dokážu doma vykúzliť tú pravú útulnosť a voňu – raz dva!

váza
Príroda sa prebúdza, všetko pučí a kvitne, prebuďte jar kvetinami vo vázičke Omaggio Kähler.  Zdroj: Pinterest.com

3. Zasaďte si obľúbenú kvetinu nebo bylinku

Nebojte sa, žiadna veda to nie je. Ak ste pestovateľ začiatočník, môžete najprv vyskúšať menej náročné rastlinky. Ako už mnohí z vás vedia, v Bella Rose sme si zamilovali žeruchu. Pestovať ju môžete ako na vate, tak aj v kvetináčiku alebo štýlovej mištičke a pritom nepotrebujete žiadnu záhradu, ani balkón. Než vyslovíte čarovné slovko atmosféra, žerucha je na svete! A ako si takú dobrotu vychutnať najlepšie? Našim najlepším odskúšaným variantom je chlieb s maslom alebo tvarohom. Zdravá desiata, ktorá zmizne z tanierov v ani sa nenazdáte.

žerucha
Doprajte si jarnú vitamínovú vzpruhu v podobe žeruchy.

4. Jarné upratovanie môže byť zábavné 

Viete, čo prichádza na rad po každom jarnom upratovaní? No predsa nákupy! Najprv ale urobte doma poriadny vietor. Vytriedené veci, ktoré sú ešte v dobrom stave, skúste poslať ďalej. Niektoré kúsky by mohli pomôcť charitatívnej organizácii alebo urobiť radosť niekomu vo vašom okolí. Vytriedené? Ak máte hotovo, pustite sa do hľadania nových kúskov, ktoré vám urobia radosť a vdýchnu vášmu domovu nový život. Spíšte si zoznam vecí, ktoré proste musíte mať! Čím skôr budete mať hotovo, tým viac času vám ostane na jarné leňošenie s rodinou či priateľmi. Nákup dekorácií v jarných farbách vyženie z domu aj posledný vánok zimnej energie a z domova sa stane pozitívne útočisko plné radosti….

utierky a panvičky
Radosť z jari nám nezoberie ani upratovanie.

5. Sviečky

Môžete si myslieť, že sviečky sú záležitosťou zimných večerov, ale my v Bella Rose sa držíme zásady – sviečky patria do každodenného života v každom ročnom období! A aké sú pre jar tie najvhodnejšie? Nebojte sa farieb, ktoré k jari bezpochyby patria. Rozhodne vám nemôže chýbať svieža zelená, hrejivá žltá alebo romantická ružová. Medzi naše najmilšie patrí sviečka Scarlet berry tulip od Village Candle, ktorá vás prenesie na holandské pole plné rozkvitnutých tulipánov.

sviečka s tulipánmi
Prinesie jarnú atmosféru a prevonia každý kút vášho domova.

6. Jarné trhy a jar v meste

Na tie nabehneme ihneď, ako inak! Jedno z miest, ktoré na vás vdýchne jarnú atmosféru už od prvého kroku. Stačí vziať prútený košíček, vymeniť zimnú bundu za jarný kabátik a čižmy za mokasíny. Outfit doplňte klobúkom, ktorý vám dodá šmrnc a nádych francúzskeho šarmu a hurá dobiť energiu na trhovisko. Ak žiadne trhy blízko nemáte, nevadí. Aj v meste sa dá prežiť veľa jarných hygge okamihov – vychutnajte si lahodnú kávu na prvých otvorených záhradkách kaviarní, urobte si prechádzku v parku alebo vyrazte na okružnú jazdu na mestskom bicykli. Môžete sa tiež nechať zlákať prvými slnečnými lúčmi, vytiahnuť obľúbenú deku, vašich najmilších, nejakú tú maškrtu a urobte si piknik v prírode – prečo nie?

Preneste sa do Francúzska, miesta nekonečného šarmu a objavte farmárske trhy trebárs na bicykli. Zdroj: Pinterest.com

Kúzlo hygge tkvie v jednoduchosti a kráse všedných okamihov. Chvíľky po boku rodiny, kvety vo váze, sviečka zapálená na jedálenskom stole, piknik s priateľmi alebo posedenie s kamarátkou nad šálkou lahodnej kávy. Zahoďte na chvíľu všadeprítomný stres a každodenný zhon a myslite na okamihy, ktoré sú pre vás dôležité a prinášajú vám radosť.

Verte alebo nie, hygge je čarovné „slovíčko“, ktoré funguje!

Krásnu jar plnú hygge okamihov

praje Petra a Bella Rose.

 

Prezrite si krásne jarné dekorácie, ktoré vytvoria dokonalú atmosféru ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!