Máte svetelné dekorácie spojené len s vianočnou výzdobou? A keď je po, tak všetko pekne zabalíte a upracete? Dnešný článok vás presvedčí, že svetelné reťaze a drôtiky nie sú len záležitosťou sviatkov pokoja a mieru. Naopak! Môžete sa z ich krásy tešiť celý rok. Pripravili sme pre vás tipy, ako ich efektívne a dekoratívne využiť v interiéri a možno aj tam, kde by ste to najmenej čakali. Verte, že keď sa raz do dekorovania dáte, budete mať zrazu svetelných reťazí doma stále málo.

So svetelnými reťazami vykúzlite úžasnú atmosféru aj vo všedné dni. Zdroj: Star Trading

Nápady na dekorácie so svetelnými reťazami

Nápadov ako využiť svetelné reťaze je vskutku veľa. Najľahšia je práca s LED drôtikmi, ale aj reťaze s malými guličkami či žiarovkami sú ideálne na využitie po celý rok. Svetelný LED drôtik sa hodí na omotanie rôznych dekorácií i nábytku. Malé žiarovkové reťaze trebárs využijete v starom demižóne a keď ich vložíte dovnútra, máte skvelú dekoráciu do tmavých kútov domova, kde sa nedarí rastlinám. Navyše s časovačom máte ušetrenú prácu so zapínaním. Reťaz sa sama zapne a svieti väčšinou 6-8 hodín. Potom sa vypne a druhý deň, v ten istý čas, sa opäť zapne. Ideálne, že? Nemusíte sa báť, že by dekorovanie šlo ťažko, všetky drôtiky sú veľmi ohybné a poddajné. Ľahko ich omotáte, stočíte do klbka alebo natiahnete na celú dĺžku. A to opakovane.

Omotajte led drôtik okolo zrkadla a užívajte si príjemné osvetlenie.Zdroj: Star Trading

Romantika doma

Ak máte stále pocit, že svetelné reťaze sú vianočná záležitosť, tak vedzte, že práve teplá jar a leto sú ich najlepšou sezónou. Nie nadarmo je väčšina scén v romantických filmoch sprevádzaná tlmeným osvetlením dekoračných svetiel a sviečok. Nielen v interiéri, ale i na terase a záhrade budú robiť divy. Pri nákupe siahnite po teplej žltej, ktorá romantickú náladu ešte viac umocní a navodí príjemnú atmosféru. Nezáleží na tom, či ste milovníci minimalizmu, vidieckeho alebo škandinavského štýlu. Svetelné reťaze ľahko zakomponujete do každého interiéru a miestnosti.

Svoju šatňu alebo kútik s oblečením ozdobte led drôtikom a užite si krásnu atmosféru. Zdroj: Star Trading

Nastenka by chcela nástenku svetelnú

Ak ste prepadli kúzlu drôtenej nástenky, vylepšite si ju na level dokonalosť. S led drôtikom, ktorý svieti ako hrsť perličiek v poludňajšom slnku, si môžete vytvoriť nápaditú nástenku na odkazy, na priania a sny alebo pokojne na nákupný zoznam. Pekne vyzerá ako spomienková s citátmi, fotkami rodiny, priateľov, z dovolenky, aby sa vám pri pohľade na nástenku vybavili tie najkrajšie a najvzácnejšie spomienky vášho života. Keď si ju omotáte led drôtikom, všetky spomienky budú žiariť rovnako nádherne, ako okamihy na fotkách zachytené.

Kovová nástenka a LED drôtik sú efektívne dekorácie do pracovne.

Do vázy s ním!

Úplne najľahšie je, dať svetelnú reťaz do veľkého pohára alebo sklenenej vázy, ktorá môže byť aj ľahko zafarbená, svetelný efekt bude vďaka tomu tlmenejší, ale stále rovnako krásny. Vázu môžete ľahko prenášať a svetelnú dekoráciu umiestňovať podľa ľubovôle. Ja využívam svetelný led drôtik a veľký demižón v kúte, v ktorom je aj v lete pomerne šero na izbové rastliny, ale takto je kút krásne osvetlený a zároveň nemáte pocit, že by kútu niečo chýbalo. Sklo a svetelná reťaz je najkrajší pár!

Do vázy alebo veľkého pohára na uhorky. Sklo a svetlo k sebe ladia.

A čo vonku?

Záhrada, terasa, balkón… kapitola sama o sebe. Čo by to bolo za oslavu, romantiku vo dvojici alebo len krásne chvíle osamote vonku, ak by chýbalo tlmené osvetlenie. Vianočné svietiace gule s odchodom Vianoc neupratujete. Dajte ich do podnosu s vysokým okrajom a umiestnite na stôl do nášho vonkajšieho posedenia. Je dobré mať reťaz na baterky a ešte s časovačom. Okolo deviatej hodiny večernej sa vám reťaz vonku zapne a je na ňu pekný pohľad hoc len z okna.

Světelný řetěz
Svetelné reťaze sú skrátka krásne na Vianoce, na jar, v lete a stále!

Presvetlené aj romantické okamihy praje

Martina a Bella Rose.

Vyberte si z celej škály dekoratívneho osvetlenia a tešte sa z neho celý rok.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!