Určite to poznáte, niekedy sa vám skrátka nechce na prechádzku, obzvlášť po ťažkom pracovnom dni, ale vonku je pritom tak krásne, že by bol hriech zostať zavretí doma. Čo teraz? Vykúzlite si na balkóne či terase relaxačný kútik, ktorý bude vyžarovať dokonalú atmosféru a kde budú vaše skoré raňajky a neskoré večere ako z rozprávky! Máme pre vás 5 tipov, ako si taký útulný balkón vytvoriť.

Koberce a koberčeky

Najprv to vezmeme pekne od podlahy. Upravená podlaha totiž balkónu dodá na útulnosti a je rovnako dôležitým prvkom, ako samotný nábytok. Či už ste pre svoju podlahu zvolili dlažbu alebo napríklad drevené podlahové rošty, určite by ste nemali zabúdať ani na štýlový koberec! Koberec, rovnako ako vo vnútri v dome, slúži aj ako parádna dekorácia. Navyše sa od jeho vzoru a farieb môžete „odpichnúť“ a ladiť k nemu ostatné doplnky. Pre vonkajšie posedenie odporúčame koberce a koberčeky z pvc – sú odolné a len tak niečo ich nezničí!

Koberček z PVC na balkóne
Koberček z PVC bude na balkon to pravé. Vydrží všeličo! Zdroj: Pinterest

Textil

Bez vankúšikovsedákov to nejde! Veď čo je lepšie, ako keď prídete unavení z práce, nalejete si pohár vína a posadíte sa na balkón do mäkučkých vankúšikovpodsedákov? Určite by vám po ruke nemala chýbať ani hebká deka, ktorú si cez seba môžete prehodiť, až sa úplne zotmie a slniečko vás nebude hriať. My by sme takto dokázali sedieť na čerstvom vzduchu celé hodiny, a čo vy?

Útulný balkon
Vankúšiky, podsedáky a mäkučká deka – to je naše ♥ Zdroj: Pinterest

Nábytok

Nábytok na balkón či terasu voľte podľa toho, ako tento vonkajší priestor hodláte využiť. Ak v lete radi vytiahnete sušiak s bielizňou na čerstvý vzduch, potom by váš nábytok mal byť skladný a teda by nemal zaberať veľa priestoru. Pokiaľ máte ale iné fígle, ako sušiť bielizeň v lete vonku, už vám nič nebráni v tom, sa na nábytku vyblázniť. Absolútnou nutnosťou sú dve stoličky a stolík. Fajnšmekri si môžu nábytok vyrobiť napríklad z paliet, z ktorých sa dajú vykúzliť absolútne skvosty. Keď máte priestor a možnosť, tak si na balkóne zaveste hojdacie kreslo alebo textilnú sieť, povýšite tým úroveň relaxácie na maximum!

Hojdacia sieť
Hojdacia sieť na terase? Prečo nie? Zdroj: Pinterest

Kvetiny

Keď sa okolo seba rozhliadnete, zistíte, že takmer každý balkón zdobia kvetináče s kvetinami. Nielen, že vyzerajú a voňajú krásne, ale tiež sa vďaka nim budete cítiť o kúsok bližšie prírode. Nemusíte sa obmedzovať len na truhlíky s muškátmi, naše obľúbené sú aj jednoduché stromčeky alebo bylinkykvetináčoch. Hovoríte si, že budú zaberať veľa miesta? V dnešnej dobe existuje veľa štýlových organizérov a regálov, kde tieto kvetinky usporiadate tak, aby nikde neprekážali. Balkón je aj skvelým miestom, kde si vypestovať domácu zeleninu! Napríklad kríkovým paradajkám a paprikám sa tam darí skvele.

Kvety a stromčeky na balkóne
Kvety a menšie stromčeky vyzerajú na balkóne krásne ♥ Zdroj: Pinterest

Svetielka

Koberček máte položený, vankúšiky nachystané, nábytok zmontovaný, kvety zasadené a stále to nie je ono? Čo tomu ešte chýba? Dekorácie! Najzásadnejšou dekoráciou sú podľa nás jednoznačne svetielka. Na tie my v Bella Rose nedáme dopustiť a používame ich po celý rok, nie len na Vianoce. Ak máte prístup k zásuvke, pripojíte si akúkoľvek svetelnú reťaz, ak nie, nezúfajte – vystačíte si so solárnymi svetielkami alebo s LED sviečkami na baterky. Keď už hovoríme o LED sviečkach, odporúčame ich dať do lampáša, uvidíte, že okamžite vytvoria útulnú atmosféru a vám sa z balkóna nebude chcieť ani odísť!

Svetielka na balkóne
Svetielka a svetelné reťaze vytvoria dokonalú romantiku. Zdroj: Pinterest

Dúfame, že sme vás poriadne navnadili a čo najskôr si pôjdete balkón zútulniť, aby ste si po zime konečne mohli dopriať chvíľku relaxácie pri knihe a dobrom víne. Aby sme vás navnadili ešte viac, vytvorili sme na Pintereste nástenku s inšpiráciou na balkóny.

Už sa nemôžeme dočkať, až si budete lebediť vo svojej vlastnej oáze pokoja. Napíšte nám do komentárov, ako si takú dokonalú chvíľku na balkóne či terase užívate vy ♥

Krásne slnečné dni

praje Miša a Bella Rose

 

Obľúbené kúsky pre útulný balkón na jednom mieste

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!