Dážď, zamračené a pochmúrne počasie? To znamená jediné – prichádza jeseň. Mnoho ľudí toto obdobie podceňuje, pritom je to ideálny čas na prežitie toho pravého hygge. Spísal som pre vás 5 tematických nápadov na spestrenie voľného času. Vychádzam z osobných skúseností, preto verím, že vás inšpirujem k nevšedným zážitkom. Ste pripravení? Ideme na to!

1) Svadba ako hygge zážitok

Môže sa to zdať divné, ale práve svadba je netradičným zážitkom, ktorý s vami bude rezonovať ešte pár dní. Ja som takú navštívil na jeseň a k tomu v Žďári nad Sázavou, kde to bolo najprv zamračené a pršalo záhradný dážď. Po príchode do penziónu nás doslova lákalo sa zababušiť do huňatej deky, ktorá sa na to naozaj ponúkala.

Verte mi, že prejsť sa v daždi po ľudoprázdnom námestí, je hotová jesenná romantika. Dokonca sme narazili na Obchodík z Provence. Bytové doplnky nás holt sprevádzajú všade. (Smiech). Čoskoro zisťujeme, že väčšina svadobčanov daruje vonnú sviečku, ktorá nám v tomto období prišla ako fajn nápad. No uznajte sami! Svadobná hostina, hry, veľa tanca a stretnutie so známymi po 8-mi rokoch, je podľa mňa nezabudnuteľný zážitok.

Chápem, že pozvanie na svadbu sa nedeje každý deň, preto, ak máte tú možnosť, využite ju. Rozhodne nebudete ľutovať. A taká jesenná svadba má romantické čaro.

Ideálnym darčekom pre novomanželov sú praktické veci do domácnosti.

2) Zababušte sa do deky s knižkou poruke

Ako najradšej trávite víkendové dni v pochmúrnom jesennom počasí? Skúste sa na chvíľu zastaviť, uvarte si čaj, zababušte sa do prešívanej deky a začítajte sa aspoň na polhodiny do obľúbenej knižky. Uvidíte, že aj tá polhodina vás neskutočne nabije energiou, ktorú budete potrebovať na ďalší pracovný týždeň. Dôležité je aj samotné miesto, kde si čítate. Niekomu vyhovuje mäkké kreslo, inému pohodlná posteľ a niekto dokonca vyžaduje ruch okolia (napr. kaviareň). Podstatné je, aby ste sa tu cítili šťastne a upokojili svoju dušu.

Dokonalé miesto na relax a čítanie knihy. Stačí sa len zabaliť do deky.

 

3) Prežite romantiku vo vani s vonnými sviečkami

Len si to predstavte. Prídete po náročnom dni domov a túžite po relaxe či zaslúženom odpočinku. Nie je nič lepšie, než si napustiť teplý kúpeľ a ponoriť sa do hustej peny. Nebojte sa pozvať aj svoju drahú polovičku, ktorá tento spoločný čas iste náležite ocení.

Najdôležitejšiu úlohu tu hrajú sviečky. V celej kúpeľni preto zhasnite svetlá a rozmiestnite po celej miestnosti niekoľko vonných sviečok v skle. K tomu pohár dobrého vína alebo akéhokoľvek chladeného nápoja a nejaká drobnosť na zahryznutie. Tak romantické! Pre fajnšmekrov odporúčame spríjemniť si kúpeľ šumítkami, ktoré vytvoria hustú, voňavú a nadýchanú penu a dodajú celej atmosfére to pravé kúzlo.

Vlezte si po pernom dni do vane, zapáľte sviečky a nechajte telo odpočinúť. Zdroj: Pinterest

 

4) Usporiadajte táborák na chate alebo chalupe

Snáď každý pozná detské roky pri táboráku, kedy sa opekali špekáčiky a do toho ste si len tak spievali obľúbené pesničky. Ak máte možnosť, pozvite svojich najbližších k ohňu a užite si spoločné chvíle. Len si to predstavte, usrkávajú zo svojho hrnčeka kávu a do toho zasnene pozorujete hviezdne nebo. Hotová rozprávka!

Máte chatu alebo chalupu? Tá je pre toto stretnutie ešte ideálnějším miestom, pretože ponúka viac možností na zábavu. Zaujímavým spestrením sú totiž vonkajšie svetlá, ktoré vo večerných hodinách dodajú tú správnu atmosféru. Povedzte všetkým pozvaným, aby vzali niečo, čo majú naozaj radi (mäso, pečivo, sladké) a spoločne prichystajte slávnostný stôl. Uvidíte, koľko radosti im vykúzlite na tvári – zapojíte ich do procesu a ešte sa dozviete ich tajné chute a preferencie.

5) Vaša posteť v hlavnej úlohe

Spánok je dôležitý, to všetci vieme. Veľa ľudí však svoje kráľovské lôžko stále vidí len ako miesto na prespanie, a to je škoda. Okrem klasického raňajkového spestrenia si tu môžete čítať, plánovať aktivity na víkend, alebo prezerať fotky s vašimi zážitkami.

Posteľ potom môžete oživiť rôznymi fotorámčekmi, ktoré umocnia tú neopísateľnú atmosféru. Kedykoľvek sa prebudíte, zbadáte okamihy, ktoré sú pre vás veľmi dôležité. Nabije vás to energiou a budete mať kopu dôvodov, prečo začať nový deň pozitívne.

Ideálne je umiestniť tento rámik nad posteľ a pripnúť zamilované fotky.

 

Nech si užijete jesenné chvíľky čo najlepšie,

praje TomášBella Rose

 

K pravému jesennému hygge sa vám bude hodiť:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!