O všetkých tých nádherných veciach z tohtoročnej originálnej kolekcie Bella Rose, ktorá vznikla v spolupráci s ilustrátorkou Markétou Jinochovou a Zuzkou Flatwhite Lettering, ste už určite všetci počuli. A ak nie, tak sa rýchlo utekajte mrknúť na e-shop, pretože krása strieda nádheru a každučký produkt z tejto kolekcie je myslím pre Bella Rose veľký splnený sen.

Já som dostala za úlohu vyskúšať nové vianočné washi pásky a vymyslieť pre vás pár jednoduchých projektov. Oblepila som skoro celý byt, ale do užšieho výberu, ktorým vás, dúfam, budem aspoň trochu inšpirovať, postúpilo nasledujúcich 5 projektov:

I. prianíčka s darčekmi

Radi by ste vianočné prianíčka pre rodinu vyrobili ručne, ale chýba vám ten správny nápad? Skúste tieto s hromadou darčekov, ktoré budete mať hotové raz dva. Potrebujete akurát kartičky z tvrdého papiera, peknú fixu alebo vodovky, tenkú stužku, Bella Rose vianočné washi pásky, nožnice a kvapku lepidla.

přáníčka s dárečkyNa jednu polovicu kartičky vpíšte fixou alebo vodovkami ozdobné prianie a na druhú pomocou stužky a washi pások vyrobte „hromadu darčekov“. Nakombinujte rôzne dĺžky a nebojte sa washi pásku rozstrihnúť aj pozdĺžne. Celú hromádku „zviažte“ stužkou – stačí ju prichytiť za horný a spodný „darček“ a nakoniec lepidlom prilepiť malú mašličku navrch.

přáníčka postupA voilà! Že to bolo jednoduché? Na druhú stranu vpíšte osobné prianie alebo len meno – a z kartičky rovno urobíte aj menovku na darček.

II. vianočné čajové sviečky

Ak chcete naozaj jednoduchý projekt, ktorý zvládnu aj deti, skúste oblepiť čajové sviečky. Páska na nich perfektne pasuje a behom pár minút budete mať prichystanú kľudne celú hromadu sviečok na vianočné aranžmá! Na sviečky potom použite číre svietničky alebo napríklad kovovú tácku s ďalšími vianočnými dekoráciami. Alebo si ich skrátka vyskladajte na roh vane, kam sa žiadny svietniček nevojde, a doprajte si vianočný kúpeľ, ako to mám v pláne urobiť ja.

vánoční čajové svíčky

III. darčekové balenie

Darčekové balenie je asi tým najzákladnejším využitím, ktoré papierové pásky majú. Ale pozrite, ako im to pristane! Bella Rose pásky sa skvele hodia napríklad ku klasickému hnedému papieru, ale výborne si porozumejú aj s niečím farebnejším. Nebojte sa pásky na darčeku vrstviť a kombinovať hneď niekoľko druhov! Rozhodne totiž nejde len o to papier zalepiť, ale aj nazdobiť. A ak je vám „obyčajné“ polepovanie málo, môžete z pások skúsiť vyrobiť napríklad aj mini práporkovú girlandu. Na záver darček dozdobte stuhami, vetvičkami alebo menovkami a uvidíte, aký úspech budú pod stromčekom vaše darčeky mať!

dárkové baleníGirlandu vyrobíte naozaj jednoducho – zhruba 2 až 3 centimetre pásky prehnite a zlepte cez povrázok alebo bavlnku a následne ustrihnite rohy, aby vám vznikol trojuholník. Zopakujte koľkrát sa vám len bude chcieť a máte hotovo!

dárkové balení detail

IV. obrázky na skle

Tiež ste v detstve cez Vianoce lepili papierové vločky do okien? Prečo si to nezopakovať aj v dospelosti? A rozhodne sa nelimitujte len na detské izbičky a konieckoncov ani na sklenené plochy. Čo takto vylepiť geometrické stromčeky na prázdne miesta na stene? Alebo rovno „vianočný stromček“ deťom do izbičky? Dielo môžete dozdobiť prilepeným svietiacim LED drôtikom a vsaďte sa, že vašim ratolestiam bude taký stromček pripadať skoro ako skutočný.

sněhové vločky

V. vianočné plagáty

Že sú vianočné washi pásky skvelé na lepenie pohľadníc a plagátov na stenu, to už určite dávno viete. Skúsili ste ich ale niekedy prilepiť aj inak, než len kúsky pásky do krajov? Pohrajte sa s geometriou a urobte plagátom rovno aj poriadny papierový rámček! Teraz nastal ten pravý čas vytiahnuť všetky vianočné obrázky a dopriať im niekoľko týždňov slávy na stene. Pásku s hravým ponožkovým motívom naviac bez obáv využijete celoročne.

vánoční plakáty

Veselé Vianoce aj oblepovanie praje!

La Petite AnneBella Rose

 

 

Do vašich vianočných kreácií by sa mohlo hodiť:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!