Aké je vaše najobľúbenejšie ročné obdobie? Rozkvitnutá jar, leto s jeho nekonečne dlhými večermi, jesenné farby, alebo ste milovník zasnežených ulíc? Všetky majú niečo do seba…  A teraz si skúste tipnúť, ktoré je to pre nás v Bella Rose. Áno, máte bod! Je to jeseň. Síce si musíme zvyknúť na fakt, že si už neužijeme večery na terase s rodinou či priateľmi, letné šaty zase na rok schováme hlboko do skrine, ale podľa nás prichádza to najromantickejšie obdobie v roku. Je načase si uvariť poriadne napenené capuccino, natiahnuť vlnené ponožky, zapáliť sviečku s gaštanovou vôňou a zaliezť si pod deku.

Za oknami začne padať lístie, prší, rýchlo sa stmieva… A vďaka zimnému času zmrákanie prichádza ešte o hodinku skôr. Človek potom má pocit, že na všetko zostáva menej času, ale o to práve ide. O skľudnenie, spomalenie, prežívanie jesennej atmosféry. A aby ten zážitok bol ešte o niečo intenzívnejší, tak my v Bella Rose, a vy to možno máte úplne rovnako, so skorou tmou rozsvecujeme okrem klasických lampičiek voňavé sviečky a náladové svetelné dekorácie.

Podzimní hygge chvilka
Tlmené prírodné farby, okrasné tekvice a teplý čaj – jeseň je tu!

Čarovná jesenná atmosféra

Je všedný deň, unavená sa ponáhľate domov z práce, už sa stmieva. Do toho príde poriadna jesenná sprcha a vy ste opäť zabudla svoj dáždnik doma na botníku… Všetky vaše myšlienky už teraz smerujú len do jediného bodu – keď sa natiahnete na gauč so šálkou medovkového čaju, otvoríte rozčítanú knižku a nebudete musieť robiť už vôbec NIČ. Počkať! Niečo tomu okamihu ešte chýba… Predsa vaše obľúbené vonné sviečky!

Medzi naše stálice patria sviečky Skandinavisk, elegantné dózičky s ešte pôsobivejším obsahom. Snúbia v sebe jemné vône, ktoré navodia pocit pokoja, pohody a bezpečia. Nie nadarmo ich názvy znamenajú v preklade „pokoj“, „láska“, „les“ alebo „domov“. Je to balzam na dušu. Nám v Bella Rose učarovali už pred rokmi. Ale popravde sa delíme skôr na dva tábory. Jeden miluje práve tento škandinávsky minimalizmus, druhý tím je tím romantikov. Na ich stole (v práci aj doma v obývačke) nájdete sviečky Woodwick. Tie v dózičkách ukrývajú skôr sladšie tóny vanilky, orechov alebo karamelu, ale majú ešte inú prednosť – hneď po zapálení sa ocitnete v útulnej chatke s krbovou pecou. Ako to? Všetky sú vybavené špeciálnym dreveným knôtom, ktorý imituje praskanie dreva.

Svíčka Skandinavisk
Lempi je v preklade láska a vôňa jahôd, pivoniek a dubového machu skutočne láska je.

Mať tak vlastné škandinávske mestečko…

A ako na to, keď chcete svoju večernú „sviečkovú“ romantiku posunúť ešte o level vyššie? Okrem vonných sviečok zapracujte aj na vizuálnom zážitku. Vytvorte si napríklad na okennom parapete svoje vlastné svetielkujúce mestečko. Ubrania domčeky od Kähler, ikonickej dánskej značky, sú keramické lampášiky, ktoré sa nechali inšpirovať slávnymi aj neznámymi dánskymi mestskými budovami. Krémovo biele domčeky doplňte čajovou sviečkou a vaša obývačka sa ako mávnutím čarovného prútika premení na škandinávske predmestie.

Aj jeden domček urobí parádu, ale ruku na srdce, funguje to ako závislosť 🙂 My o tom v Bella Rose vieme svoje – v našich domácnostiach sa pomaly začínajú rozsvecovať naše malé rozprávkové mestečká. A čo je na Urbania lampášoch tak úžasné? Každá budova je originál. Všetky domčeky sú ručne vyrábané, každé okienko nepravidelne vyrezávané. Keď vaše oči konečne opustia displeje laptopov a telefónov, je príjemné pozorovať plápolajúce svetlo čajovej sviečky, ktoré „dáva život“ štýlovým lampášikom. A určite netreba dodávať, že také mestečko bude impozantným prvkom vašej domácnosti aj cez deň bez zapálených sviečok.

Lucerny Urbania Kähler
Severské mestečko z lampášikov Urbania od dánskej značky Kähler.

Za oknami sychravo, doma hrejivé svetlo

Svetielka k jeseni patria, preto u nich ešte zostaneme. Okrem sviečok a lampášikov sme si v poslednej dobe obľúbili tiež dekoratívne osvetlenie. A nemáme tým na mysli klasickú vianočnú výzdobu. Ozdobte svetelnými drôtikmi prázdne fľaštičky od domáceho sirupu, zmotajte ich pod sklenený poklop, naaranžujte svetielka na stenu, aby len tak viseli z brezovej vetvy… Rovnako tak ich môžete zavesiť na garniže. Môžu byť aj na čele vašej postele alebo v detskej izbičke rozžiariť domček pre bábiky. A čo viac, oproti sviečkam sa jedná aj o veľmi praktických pomocníkov pre vytváranie jesennej atmosféry. Na rozdiel od sviečok len tak niečo nezapália 🙂 Niektoré majú aj šikovné časovače – po 6 hodinách sa samé vypnú, za ďalších 18 automaticky rozsvietia.

A napríklad typické škandinávske hviezdy? Klasickú vianočnú dekoráciu jednoducho použite po svojom, rozhodne nečakajte na Vianoce. Nám tiež v kanceláriách aj v skladoch svietia hviezdy už teraz. Závesné rozžiaria okno, hviezda s podstavcom zase stolík. A aké svetielka sú v Bella Rose našimi favoritmi? Jednoznačne severská klasika Star Trading. Sú decentné, jemné, a pritom pre výsledný efekt úplne zásadné.

Náš TIP: Vedeli ste, že žlté svetlo pôsobí na človeka ukľudňujúcim dojmom? Biele chladivé prebúdza, teplý žltý odtieň ukľudňuje a pomaly pripravuje na spánok po náročnom dni.

Světelný LED drátek
LED drôtiky nájdu vo vašej domácnosti bezpočet využití.

Moja chvíľka

A čo ešte nám v Bella Rose vykúzli každý jesenný deň úsmev na tvári? Predstavte si to… Je sobota poobede, deti sú s manželom vonku a pred vami sa vynorila hora nevyžehlenej bielizne. Ale úplne v rovnakú chvíľu ste si spomenula, že ste dneska nestihla ešte ani jednu šálku kávy. Taká malá Sofiina voľba. Určite vám nebudeme nahovárať, že sa nám tiež nepáči, keď sa ta kopa bielizne zmenší alebo dokonca zmizne… Ale my sme jednoducho milovníci príjemnej atmosféry. Káva víťazí! Áno, bielizeň sa sama nevyžehlí, ale vaša nálada určite hneď povyskočí. Upratovanie jednoducho počká. To je nakoniec aj text z pera kaligrafky Flatwhite Lettering, ktorý zdobí porcelánové hrnčekynašej novej autorskej kolekcie Bella Rose. Hravý font dopĺňa zlatý okraj, veľkosť je akurát tak do dlaní. Každý máme svoj obľúbený hrnček, z ktorého nám tá káva chutí jednoducho o trošku viac, súhlasíte? 🙂

Porcelánový hrnek Úklid počká
Aj keby sa malo všetko zastaviť, tá bielizeň zostala nevyžehlená, v nedeľu by bol obed zo soboty… Aj tak to za to stojí.

 

Krásne jesenné chvíľky

vám praje Petra & Bella Rose

 

Čo ďalšie vám na jeseň zdvihne náladu? Vyberte si ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!