S novým rokom prichádza množstvo výziev, predsavzatí aj spriadania plánov pre budúce mesiace! Ak vám nevyhovujú coworking centrá alebo je pro vašu sústredenú prácu v kaviarňach príliš rušno, nechajte sa inšpirovať škandinávskymi trendami a zútulnite si svoju pracovňu. Kreatívne duše si prídu na svoje a vaša práce z domu bude v harmonickom prostredí ešte efektívnejšia.

Domáce pracovne sa dlho vyhýbali väčšine hľadáčikov, ale ich nespornou výhodou je, že sa v nej môže celkom jedinečne odraziť váš osobný štýl. Zariadiť si vlastnú pracovňu v škandinávskom štýlu nie je nič zložitého, stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. V dnešnom článku sa dozviete 10 jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu k vysnenej pracovni.

Hubsh
Drevo a svetlé tóny sú hlavnou dominantou každého severského interiéru!

Zákaz kobercov po celej ploche izby

Napriek tomu, že máme celú Škandináviu spojenú predovšetkým s chladnejšou klímou, koberce po celej ploche izby si tu nezískali veľkú obľubu. Je to dané tým, že v severských interiéroch hrá veľkú rolu otvorený priestor a klasický koberec od steny ku stene celú izbu úplne pohltí. Nechajte svoju pracovňu voľne dýchať a miestnosť zjemnite pomocou menších koberčekov s vyšším vlasom alebo kožušín.

Svetlé a tlmené farby

Pretože zimy na severe bývajú dlhé a temné, dominantou severských interiérov sú svetlé tóny. Nielen že pôsobia čisto, ale vďaka nim vyzerajú interiéry opticky väčšie a všetky prvky sa lepšie vzájomne prepoja. Povzbuďte svoju kreativitu v harmonickom prostredí a tvorte aj pracujte celkom nerušene.

Hübsch
Hübsch

Drevo v hlavnej roli

Drevo je ďalším typickým materiálom, bez ktorého sa škandinávsky štýl neobíde. S jeho pomocou môžete obložiť steny, vytvoriť police, použiť ho aj na podlahu a množstvo ďalších doplnkov. V súlade so svetlými farbami by ste mali pracovať napríklad s bukom, jasanom alebo borovicou.

Čisté línie

Pri zariaďovaní novej pracovne sa vykašlite na dečky po babičke, prezdobené tapety a iné lapače prachu, dominantou škandi interiérov sú čisté tvary! Moderne pojatá pracovňa by mala pozostávať z kompaktných, jednoduchých línií a mala by byť oprostená od všetkých zložitostí.

House Doctor
Jednoduché, ale napriek tomu pôsobivé!

Aj upratovanie je dôležité

Mnoho škandinávskych domov, v minulosti aj dnes, bojuje s malým priestorom, kde je celkom nemožné hromadiť veľké množstvo vecí. Preto pre nás pôsobia ich interiéry skôr asketickým dojmom je to vďaka dômyselne umiestneným úložným priestorom. Výsledným efektom je upratane pôsobiaci interiér, ktorý je dôležitým znakom severského štýlu.

Jednoduché doplnky

Svoju pracovňu udržujte tak, aby pôsobila vzdušným dojmom. Ak budete hľadať vhodné doplnky, obmedzte ich výber len na jednoduché kúsky a doprajte stenám aj policiam dostatok voľného priestoru. Voľte doplnky v prírodných tónoch, ktoré budú dokonale ladiť s ostatnými interiérovými prvkami.

Vzdušný priestor vám pomôže nájsť pokoj a inšpiráciu!

Vône, ktoré vás naladia

Vnímajte interiér všetkými zmyslami a nezabudnite svoju pracovňu doladiť aj o vhodnú sviečku. Nielen, že jej mihotavé svetlo upokojí vašu myseľ aj vo chvíľach napätia, ale tiež jej vôňa prispeje k vášmu správnemu naladeniu. Sladké a zemité tóny pomôžu ku upokojeniu, tie svieže s citrusovými akcentmi zase rozprúdia tok vašich myšlienok a príjemne vás povzbudia.

Vpusťte k sebe denné svetlo!

Doménou severských interiérov sú veľké okná bez záclon, pokiaľ vaša pracovňa disponuje veľkým oknom, máte vyhrané! V prípade, že jej výstavbu ešte len plánujete, myslite na dostatok prirodzeného svetla, vďaka ktorému sa budete cítiť sviežo. Dôležitú rolu venujte aj doplnkovým svetlám, ako sú stolné lampičky, ktoré osvetlia vašu pracovnú plochu.

Svoj pracovný stôl nemusíte schovávať do kúta!

Zeleň na každom kroku

Svoju vysnenú pracovňu doplňte aj o izbové rastliny, ktoré sú takmer nutnosťou. Rôzne fikusy, svokrine jazyky, paprade aj drobné pilei zažívajú veľký boom a interiérom v škandinávskom štýlu jednoducho pristanú. Svojich zelených spoločníkov doplňte o trendy obaly na kvetináče, sme si istí, že po chvíli si život bez nich ani nebudete môcť predstaviť.

Pre prácu aj pre potešenie

K sústredenej práci je potrebné mať aj vhodné nástroje! Žiadna pracovňa sa tak neobíde bez veľkej nástenky, kde budú všetky dôležité termíny a úlohy na jednom mieste. A pokiaľ máte slabosť pre kancelárske potreby, značky Monograph, Busy BRifle Paper sa stanú vašou novou závislosťou.

Umenie a rastliny idú jednoducho k sebe!

Tak už viete, ako na to? Čo vás najviac zaujalo? Alebo už máte o svojom budúcom malom kráľovstve jasnú predstavu? Pochváľte sa nám dole pod článkom do komentárov alebo zdieľajte svoje fotografie na instagrame pod #bellarosesk. Nám už neostáva nič iného než vám popriať hodne šťastia pri realizácii vášho kráľovstva a novým pracovniam zdar!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

 

Všetko pre vaše pracovne objavujte tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!