Z dverí zmizli vianočné vence a tie teraz zívajú prázdnotou? Nemusíte čakať na ďalšie sviatky pokoja a mieru a vyrobte si svoj jarný veniec na dvere, ktorý bude zdobiť vchod svojou krásou! Tradícia zdobenia dverí je natoľko krásna, že si ľudia zdobia svoje obydlia po celý rok. A nie je sa čomu diviť, taký jarný veniec je plný parádnych farieb, kvetov, motýľov a ďalších milých dekorácií. Stačí malá obmena v podobe vajíčok a hneď máte veľkonočný veniec.

Základom venca býva kúpený korpus z rôznych materiálov, alebo si môžete vyrobiť svoj vlastný. K jeho vytvoreniu použite vetvičky vŕby alebo paviniča. Z nich ľahko zmotáte kruh, ktorý si podľa svojej chuti ozdobíte. A ešte to môžete spojiť s fajn prechádzkou jarnou krajinou. Aby išlo zdobenie lepšie, máme pre vás pripravené tipy, ako si svoj veniec môžete ozdobiť.

Trvanlivá krása

Ako začať s výrobou venca

Buď si korpus vyrobíte sami alebo zakúpite v každom väčšom kvetinárstve či hobbymarkete. Zožeňte si aj viazací drôt a tavnú pištoľ. Ak sa rozhodnete pre trvanlivú verziu venca, určite si zaobstarajte umelé vetvičky a umelé kvety. V dnešnej dobe sa dajú zohnať veľmi krásne umelé rastliny, ktoré sú voľným okom na nerozoznanie od originálu.

10 najkrajších jarných vencov z Pinterestu
Stačia dve farby a krásny veniec je na svete. Zdroj: Pinterest

V tomto prípade bude najvhodnejší korpus z polystyrénu, do ktorého umelé vetvičky nahusto napicháte. Hotovo. Ak si chcete byť istí, že budú vetvičky držať naozaj pevne, použite pred zapichnutím tavnú pištoľ.

Vyšívacie kruhy povýšené na zaujímavú dekoráciu. Zdroj: Pinterest

Tak trochu minimalisticky, ale stále krásne vyzerajú umelé vetvičky na dreve. V tomto prípade na vyšívacích kruhoch. Dajú sa zaobstarať už od 2 EUR a okrem dekorácie, sú i praktickým pomocníkom. V rôznych veľkostiach, pokope vyzerajú priam skvostne. Ideálne na tmavé podklady, nielen na vchodové dvere, ale aj dvierka od skriniek. Pri použití umelých rastlín máte opäť veľmi trvanlivú dekoráciu.

Na tmavom podklade zelená ešte viac vynikne. Zdroj: Pinterest

Farebná Veľká noc

Veniec s vajíčkami je veľkonočný, hravý a jarný. Na korpus prídu filcové lístky a pomocou tavnej pištole nalepíte vajíčka z polystyrénu, ktoré si môžete natrieť farbami podľa vkusu aj farebného zariadenia domova. Dozdobiť môžete pomocou konárikov, pierok a vetvičiek. Originálny veniec je na svete.

Veselá Veľká noc s veselým vencom. Zdroj: Pinterest

Po škandinávsky

Srdce milovníka prírody a minimalizmu zaplesá. Jednoduchý, neučesaný veniec, ktorý zvládnete aj s deťmi. Základ je tvorený korpusom z vŕby a čerstvými výhonkami nevestinho závoja, ktorý je zapletený do korpusu. Finálnou bodkou je hniezdočko s prepeličími vajcami. Použite lokálne rastliny, môžete využiť napríklad buxus a všetko, čo sa vám bude dať krásne zapletať do korpusu. Jednoduchý veniec, ktorý narobí veľa parády.

Tak trochu jarné i veľkonočné. V jednoduchosti je sila. Zdroj: Pinterest

Rozkvitnutý shabby chic veniec

Pre romantické duše milujúce shabby chic. Sezónny veniec v čase kvitnutia pivoniek bude krásnou ozdobou, ktorá bude šíriť omamnú vôňu. Viazacím drôtikom sú pivonky pripevnené k základu z vŕby. Pekne nahusto pivonky priviažte ku korpusu. Veniec bude krásny aj s eukalyptom a vetvičkami waxu. Nechcete sa uspokojiť s pominuteľnou krásou pivoniek? Na internete nájdete pivonky umelé, keď si dáte prácu s hľadaním, nájdete naozaj krásne pivonky, ktoré budú na venci vyzerať pekne a vy si ho každú jar s radosťou zavesíte na dvere.

Romantický veniec ako náruč pivoniek. Zdroj: Pinterest

Pre minimalistu

Rustikálny vidiecky veniec, ktorý dá vyniknúť pridanej dekorácii. Mach na slamenom korpuse omotaný povrázkom tak, aby bol vidieť. V tomto prípade zabudnite na zelený viazací drôtik. Doprostred zavesíte dekoráciu, ktorú máte práve poruke a keď občas dôkladne orosíte vodou, bude veniec dlho zelený.

Po peknej prechádzke obviazať mach a tešiť sa z jeho krásy. Zdroj: Pinterest

Zelená polovica

Niekedy nie je na škodu opustiť zabehnuté koľaje a miesto klasického venca zvoliť len ozdobenú polku venca. Na drevenom kruhu mix umelých rastlín, aby veniec robil dlho parádu. Odolá poveternostným vplyvom a aj doma mu to pristane. Vďaka trvanlivosti veniec nabáda k dozdobeniu pomocou sezónnych dekorácií. Na jar škrupiny, v lete ruže. Tu sa fantázii medze nekladú.

Aj v interiéri sú vence obľúbené. Zdroj Pinterest

Ružová to môže byť

Na jar všetko pučí, príroda sa prebúdza, vonku vidíme konečne farby a rovnaký je aj kvetinový veniec v ružovej. Ako jar je farebný, svieži a každý kto pri vašich dverách zazvoní, bude mať hneď lepší deň. Kombinujte ružové kvety na korpuse z vŕby.

Kvety k jari patria. Zdroj: Pinterest

Nech uschne

Veniec, ktorý bude po uschnutí stále rovnako pekný. Kombinácia eukalyptu, nevestinho závoja a slamienok na prútenom korpuse, ktorý efektívne vykukuje a cielene nie je obviazaný celý. Ledabolo vykukujúci eukalyptus pôsobí uvoľneným dojmom, ale zároveň tak krásne vonia.

Vyvážená harmónia farieb pôsobí veľmi pekne. Zdroj: Pinterest

Z kráľovnej záhrad

Právom sa Magnólii hovorí kráľovná záhrad. Po zime je jej kvitnutie ako dar a je radosť dívať sa na vysoké stromy, ktoré sú obalené kvetmi. Aj veniec na dverách len z Magnólie bude trefou do čierneho. Na tmavom podklade svietia jej kvety do diaľky a pozývajú na návštevu.

Magnólie sú prekrásne a budia dojem luxusu. Zdroj: Pinterest

Pekné dekorovanie nielen dverí

praje MartinaBella Rose.

Nie ste na vence, ale aj tak si chcete ozdobiť okná či dvere? Žiadny problém, závesné dekorácie máme:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!