Jesenné počasie dokáže byť poriadne únavné, zvlášť keď slniečko nevyliezlo už pekných pár dní. K tomu vonku prší ako z krhly a ochladzuje sa. Napriek tomu nie je treba prepadať pochmúrnym myšlienkam, také dni sú totiž ako stvorené pre všemožné aktivity, ktoré si užijete hlavne na jeseň!

Aktivity, vďaka ktorým si jeseň užijete s úsmevom na tvári

Urobte si varené víno!

Niet nad to, keď prídete premrznutí po dlhom dni z práce domov, uvaríte si teplý nápoj do obľúbeného hrnčeka. Stavte na varené víno, ktoré zahreje na tele aj na duši. Pridajte doň jesenné korenia ako je škorica, badián, kardamóm či klinčeky a prevoňajte si celý byt!

hrnček s čajem
Hrnček horúceho nápoja zahreje telo i dušu. Zdroj: Unsplash.com

Postavte si s deťmi bunker

Vráťte sa do detských čias a užite si bezstarostnú zábavu a čas strávený s rodinou. Stačí vytiahnuť všemožné matrace, vankúše, vankúšiky, deky, či trebárs veľké prikrývky na posteľ. Vytvoríte tak unikátny bunker, do ktorého sa môžete spoločne schovať. A ak si ho vyzdobíte svetielkami, môžete si vnútri čítať a rozprávať sa za zvuku dažďových kvapiek na okennom parapete.

Zútulnite si domov jesennými dekoráciami

Predstavte si obľúbený čaj vo veľkom hrnčeku, príjemnú hudbu šíriacu sa vaším bytom a čas len pre vás. Také chvíle sú ako stvorené na jesenné zútulňovanie. V spálni vymeníte farebnejšie obliečky a prehoz na posteľ za tlmené odtiene navodzujúce pokoj a pohodu. Obývačku prevoniate sviečkami, ktoré vykúzlia atmosféru útulného domova. Teraz už stačí len vyložiť nohy hore a siahnuť po svojej obľúbenej knižke.

jesenné pletenie svetrov
Sychravé jesenné počasie priamo nabáda na pletenie svetrov, čiapok či šálov na zimu. Zdroj: Pinterest

Usporiadajte turnaj spoločenských hier

Radi trávite čas s priateľmi a rodinou? Predstavte si jesenný podvečer v duchu stolných hier! Vonku sa stmieva a všetci sa postupne schádzajú pri vašom stole. Každý doniesol drobné občerstvenie a obľúbenú stolnú či kartovú hru. Zrazu zistíte ako rýchlo čas uteká, keď ho trávite v príjemnej spoločnosti zdieľaním radosti a zážitkov. Neurobíte z toho tradíciu?

Upečte si jesennú klasiku

Ľahké rýchle letné dezerty na jeseň rozhodne prevalcuje vôňa škorice! Vyskúšajte tekvicový chlebíček, ktorý je ideálny ak máte doma veľa tekvice a milujete pumpkin spice. Nezabudnuteľnými sa stanú u vás doma aj škoricové slimáky, ktoré už teraz miluje veľa severských krajín alebo čokoládovo-tekvicový cheesecake. Naservírujte ich na štýlovú tácku a podeľte sa s celou rodinou!

škoricové slimáky
Voňavé škoricové slimáky si zamiluje celá rodina. Zdroj: Pinterest

Pustite si jesenný film či seriál

Jesenné počasie nabáda na pomalé a lenivé víkendy. Dovoľte si zvoľniť svoje bežné tempo. Uvelebte sa na sedačku, prehoďte cez seba príjemnú deku či prikrývku a užite si obľúbený film v pohodlí domova. Vaše myšlienky sa upokoja a prekvapí vás koľko energie naraz budete mať.

Aktivity, ktoré sú ideálne na jeseň strávenú vonku

Zbieranie gaštanov a jabĺk

Nie je nič krajšie, než vyraziť na jeseň do prírody. Navliecť si teplé oblečenie a kochať sa sfarbeným lístím na stromoch. Čo rozhodne nesmie chýbať je lúpanie čerstvo opadanách gaštanov. Nielen, že si vyčistíte hlavu od starostí, ale zároveň zapojíte deti. Stačí nazbierať trochu gaštanov či opadaných jabĺk a zaniesť ich zvieratkám do krmelca. Radosť bude zaručene na oboch stranách.

Vydajte sa na lov teplých svetrov

Na sychravé počasie je potrebné sa poriadne vybaviť! Vytiahnite so sebou kamarátku alebo si vyrazte sami po práci. Môžete rovno vyskúšať udržateľnejší variant a uloviť nejaký originálny kúsok napríklad v secondhande. Urobíte dobrý skutok planéte aj vašej peňaženke.

Piknik

Napadá vám, že to nie je práve typická jesenná aktivita? Možno máte pravdu, ale prečo neskúsiť niečo nové? Vyhliadnite si popoludnie bez dažďa, vybavte sa termoskou s horúcim čajom, čerstvou jablčnou štrúdľou s množstvom škorice a poriadne teplou dekou. Nezabudnuteľný zážitok s kamarátkou, priateľom či manželom zaručený.

babie leto a piknik
Babie leto je na pikniky ako stvorené. Zdroj: Pinterest 

Vyraziť von v daždi s dáždnikom a v gumákoch

A keď tomu počasie úplne nepraje, tak mu pokojne poďte naproti. Krásne chvíle sa dajú užívať aj v daždi. Vytiahnite spoločne s deťmi gumáky a pršiplášte, pretože je ideálny čas ísť skákať cez kaluže a do kaluží. Rozhodne ani prechádzka s dáždnikom neuškodí, nie je nad to sa nadýchať sviežeho vzduchu.

jesenné prechádzky
Zažite detskú radosť. Zdroj: Unsplash

Krásnu jeseň plnú zážitkov a pohody

praje Petra a Bella Rose

 

Vychutnajte si jesenné chvíľky so správnymi doplnkami ♥en

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!